Ewa Kania

Nastolatka sama uczyła się jeździć samochodem. Skończyła na cmentarzu

Chęć nauki jazdy samochodem jest godna pochwały. Tylko może nie powinno się tego próbować na własną rękę i na publicznej drodze.

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej trzymali wezwanie na cmentarz przy osiedlu Zachodnie, gdzie doszło do kolizji drogowej. Na miejscu zastali 19-latkę, która oświadczyła, że pożyczyła od znajomego Audi A4 i uczyła się jeździć. W pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i przebiła cmentarny mur.

Kompletnie pijany kierowca roztrzaskał betonowy płot!

Kobieta była trzeźwa, ale nie posiadała uprawnień do kierowania, co wydawało się logiczne – dopiero chciała się nauczyć jeździć. Samochód za to nie miał wykupionego ubezpieczenia OC, co i tak nie miało dla sprawczyni większego znaczenia, ponieważ polisa i tak by nie zadziałała. Na skutek kolizji uszkodzone zostały trzy nagrobki, ogrodzenie cmentarne oraz pożyczone Audi.

Spokojnie tankował, kiedy jego auto nagle zniknęło! To sprawa dla agentów „Z Archiwum X”?

Sprawa trafi teraz do sądu. Zgodnie z nowym taryfikatorem, za jazdę bez uprawnień 19-latka może zostać skazana na areszt, a nawet na więzienie! Bardziej prawdopodobna jest jednak grzywna, którą przepisy określają jako „nie niższą niż 1500 zł”. Sąd w takim przypadku nakłada też zakaz prowadzenia pojazdów. Z policyjnego komunikatu dowiadujemy się również, że „zapewne będzie musiała także naprawić wyrządzone w mieniu szkody”. Nie rozumiemy dlaczego „zapewne”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze