Najwyższe mandaty w 2022 roku. Za co grozi aż 3000 złotych kary?

Od 1 stycznia 2022 roku kierowcom łamiącym przepisy grożą znacznie wyższe mandaty niż dotychczas. Mandat w wysokości 2500 złotych można dostać nie tylko za prędkość, ale to i tak nie najwyższa kara, jaką może zostać ukarany kierowca.

Najwięcej, bo aż 3000 złotych mandatu można dostać za przewożenie nadmiarowej liczby pasażerów. Liczba ta musi być równa lub większa 10. Dotyczy to zatem wyłącznie właścicieli samochodów dostawczych nieprzystosowanych do przewozu osób (a mimo to przewożących pasażerów) albo przewoźników przedkładających zyski nad bezpieczeństwo pasażerów.

Jednym z największych mandatów, jaki można dostać od 1 stycznia 2022 roku, jest ten na 2500 złotych. Taka kara grozi za:

  • prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości
  • przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 70 km/h

Co ważne, jeśli kierowca w ciągu dwóch lat od chwili popełnienia pierwszego wykroczenia, popełni je drugi raz, kara zostanie podwojona. Oznacza to, że dla recydywistów kwota maksymalnego mandatu wzrośnie aż do 5 tysięcy złotych.

Taryfikator mandatów 2022 – najdroższe mandaty

  • wjazd na przejazd kolejowy w momencie, gdy zapory są już opuszczone, ich opuszczanie się rozpoczęło lub gdy ich podnoszenie się nie zakończyło – 2000 zł
  • wjazd na przejazd kolejowy, gdy sygnalizator pokazuje czerwone światło – 2000 zł
  • wjazd na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy – 2000 zł

Wymienione wyżej wykroczenia będą podlegały systemowi podwojonych kar.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze