Ewa Kania

Najgorzej zaparkowane samochody – straż miejska podzieliła się rankingiem

Wszyscy znamy przykłady złego i bezmyślnego parkowania. Parkowania nie tylko w zakazanym miejscu, ale w sposób utrudniający innym życie. Straż miejska z Chełma wyróżniła ostatnio kilka takich przypadków.

Mistrzowie parkowania według straży miejskiej

Znalezienie miejsca parkingowego to poważny problem zarówno w większych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Dotyczy również Chełma, gdzie, jak wszędzie w Polsce, zdarzają się przypadki bezmyślnego i niewłaściwego parkowania.

Tamtejsza straż miejska była pod takim wrażeniem ostatnich wyczynów miejscowych kierowców, że zrobiła niewielki ranking najciekawszych przypadków.

Na trzecim miejscu znalazł się kierowca Mercedesa GLC, który zaparkował na drodze dla rowerów. Dodatkowy punkt należy mu się za to, że nie stanął przy krawędzi drogi, tak żeby rowerzyści mogli go ominąć, tylko przy samej części przeznaczonej dla pieszych.

Takiej akcji jeszcze nie było – jeździli Audi po centrum handlowym. Powód mieli prosty

Miejsce drugie przypadło kierującemu Audi A4, który zablokował połowę przejścia dla pieszych. O nakazie parkowania minimum 10 m od przejścia tym bardziej pewnie nie słyszał.

Pierwsze miejsce przypadło kierowcy Mitsubishi ASX, który zablokował wyjazd z jednokierunkowej uliczki. To już wyższy poziom świadomości musiał być.

Jaki mandat za nieprawidłowe parkowanie?

Jeśli o nas chodzi, to zmienilibyśmy w tym rankingu miejsce 3. i 2. Kierowca Audi zostawił jednak miejsce pieszym, żeby mogli przejść, a za blisko przejścia parkowały też inne pojazdy. Tymczasem właściciel Mercedesa potraktował drogę dla rowerów jako swój prywatny parking i stanął tak, żeby nie musieć wysiadać na ulicę.

Każdy z tych kierujących otrzymał oczywiście mandat, ale niezbyt wysoki, Taryfikator przewiduje 100 zł mandatu za takie przewinienia jak parkowanie:

  • w miejscach oznaczonych znakiem zakazu parkowania lub zakazu postoju
  • na chodnikach w niewłaściwy sposób
  • przy lewej krawędzi jezdni
  • na pasie między jezdniami
  • w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek
  • na drodze dla rowerów
  • w sposób naruszający zakaz zatrzymania pojazdu jak najbliżej krawędzi jezdni i równolegle do niej

Natomiast mandat od 100 do 300 zł można otrzymać za:

  • zatrzymanie pojazdu w warunkach, w których nie jest dostatecznie widoczny dla innych kierujących lub powoduje on utrudnienia w ruchu
  • zaparkowanie na przejściu dla pieszych, przejeździe dla rowerzystów lub w odległości mniejszej niż 10 metrów od tych obiektów

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze