Najbrzydszy Maybach na świecie?

W świecie tuningu zdarzają się czasami bardzo kontrowersyjne projekty. Jednym z takich aut jest Scaldarsi Emperor I, który rozpoczął życie jako Mercedes-Maybach S600. Jedno jest pewne - ten projekt na długo pozostaje w pamięci.

„Artyści” z firmy Scaldarsi przygotowali projekt, który wzbudza bardzo dużo kontrowersji. Auto powstało na bazie Maybacha S600, ale jego nadwozie zostało całkowicie przeprojektowane. Z oryginału pozostały zaledwie lampy i bryła nadwozia. Resztę zamieniono na materiały, wśród których znajdziemy m.in. 25-karatowe różowe złoto. Nadwozie można pomalować w jednym z 16 kolorów, a we wnętrzu do wyboru są 24 rodzaje skór z różnych zwierząt, 78 rodzajów drewna oraz wiele innych ekskluzywnych materiałów.

Klienci zainteresowani kupnem takiego samochodu mogą zamówić w opcji specjalnie grawerowane kieliszki do szampana, luksusowe toby zakupowe,  nawet specjalną edycję zegarka Rolex. Firma zmieniła również wygląd kluczyka, z którego spogląda jakiś groźny zwierz.

Pod maską tego samochodu wstawiono silnik z Brabusa Rocket 900. Podwójnie doładowana jednostka V12 o pojemności 6,3 litra rozwija 888 KM maksymalnej mocy. Potężny Emperor I rozpędza się od 0 do 10 km/h w 3,7 sekundy. To w zupełności wystarczy żeby wystartować spod świateł, tak żeby nikt nas nie zauważył. 

Czas na cenę tego dziwoląga. Firma Scaldarsi wyprodukuje tylko 10 egzemplarzy, a każdy z nich ma kosztować 1,5 mln dolarów. Producent odgraża się, że jest to pierwszy model z serii. Który samochód będzie następny. Bentley Bentayga? Bugatti Chiron? Mercedes G65 AMG? Aż boimy się pomyśleć.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze