Nadjeżdżają nowe samochody Mazdy z napędem na tylne koła

12 stycznia 2021
51
2
Produkcja rozpocznie się w 2022 roku, silniki będą miały od 3,0 do 3,3 litra.

Doniesienia z Japonii ujawniły kilka szczegółów dotyczących nowych samochodów Mazdy z napędem na tylne koła, napędzanych nowym sześciocylindrowym silnikiem. W rozmowach z dostawcami portal Nikkei dowiedział się, że ich produkcja rozpocznie się w 2022 roku.

Raport ujawnia, że ​​niecierpliwie wyczekiwany sześciocylindrowy silnik rzędowy będzie miał pojemność skokową od 3,0 do 3,3 litra i będzie dostępny w wersji benzynowej, wysokoprężnej i nowatorskim formacie SkyActiv-X z zapłonem samoczynnym. Można przypuszczać, że pojawi się też wersja z turbodoładowaniem.

Pierwszymi samochodami produkowanymi na nowej platformie przypuszczalnie będą SUV-y. Pierwotnie przeznaczone do zastąpienia CX-5 i CX-8, teraz prawdopodobnie będą sprzedawane razem z istniejącymi modelami.

Przeczytaj też: Psychodeliczna Mazda Miata

Te nowe samochody maja być „znacznie droższe od istniejących modeli”, ale Mazda stara się obniżyć koszty, rozszerzając bazę dostawców na firmy spoza Japonii.

Przeczytaj też: Mazda Route3: Hiroszima – Warszawa – Frankfurt

Komentarze

Minka
12 stycznia 2021 14:57
Mazda to typowo kobiece autko, lubię jej podejście do aut
Kamka
12 stycznia 2021 15:29
Z napędem na przód w mojej c-hr czuje się zdecydowanie pewniej. Jakoś nigdy nie przepadałam za tymi autami z napędem na tył