Mazda Route3: Hiroszima – Warszawa – Frankfurt

Wyruszyły z Hiroszimy i pokonują trasę 15 000 km, przez 9 stref czasowych i 30 miast. 5 września osiem nowych Mazd3 uczestniczących w wyprawie Hiroshima - Frankfurt Challenger Tour 2013 przejechało Warszawę zapowiadając premierę nowej Mazdy 3. Byłyśmy tam z aparatem fotograficznym.

Mazda3 zapowiada się na wyjątkowo intrygujący samochód.
fot. Jan Zagrodzki, www.janzagrodzki.com

Polski etap wyprawy Hiroshima – Frankfurt Challenger Tour 2013 to połączenie wydarzenia motoryzacyjnego z kulturalnym. Na początek odbył się uroczysty przejazd Mazd, w którym uczestniczyły nie tylko samochody pokonujące trasę Hiroszima-Frankfurt, ale także starsze modele należące do prywatnych właścicieli zrzeszonych w klubach Mazdy. Konwój liczący 50 samochodów wyruszył o godz. 20:00 z Placu Defilad, następnie przejechał ulicami Warszawy i trafił pod Most Świętokrzyski.Tam rozpoczęła się impreza muzyczna połączona z uroczystą premierą nowego modelu Mazda3 w Polsce.

Na scenie można było zobaczyć relację z wyprawy, bębniarski Drum Show, a gwiazdą wieczoru był zespół ENEJ.

Mazda3 z tyłu przypomina nieco… Alfę Romeo Giuliettę.
fot. Jan Zagrodzki, www.janzagrodzki.com

Wyprawa Hiroshima to Frankfurt Challenger Tour 2013 to 15 000 km (dwa kontynenty, dziewięć stref czasowych, pięć różnych krajów) – zdecydowanie przełamuje konwencje tradycyjnej jazdy testowej. Uczestnikami wyprawy są dziennikarze z różnych stron świata – Czech, Niemiec, Australii, Izraela, Portugalii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji a także z Polski. Kierowcy zmieniają się na poszczególnych etapach wyprawy. Pokonując trasę mają oni okazję poznać nie tylko nowy model Mazdy3, ale także kulturę oraz zwyczaje krajów, przez które przejeżdżają. Celem wyprawy są Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne (IAA) 2013 we Frankfurcie, które właśnie wczoraj otworzyły sie dla zwiedzających.

Nowa Mazda3
Nowy model dostępny jest z trzema silnikami benzynowymi SKYACTIV-G. Wszystkie wersje mają oferować wysokie osiągi i oszczędność paliwa, dzięki którym nowa Mazda3 ma znaleźć się wśród najlepszych w europejskim segmencie C.

Mazdy, które brały udział w wyprawie Hiroshima – Frankfurt Challenger Tour 2013 pod Mostem Świętokrzyskim w Warszwie.
fot. Jan Zagrodzki, www.janzagrodzki.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze