Nadjeżdża nowa generacja modelu Opel Astra

Mija 80 lat, od kiedy Opel zaproponował pierwszy kompaktowy model samochodu. Niemiecka marka zamierza pojawić się na wrześniowym salonie we Frankfurcie z nowym Oplem Astrą. Obecnie można zobaczyć tylko prototypowe egzemplarze w pełnym kamuflażu.

To już 11. generacja kompaktowego Opla, który – jak zapowiada producent – został zaprojektowany od podstaw i ma być pojazdem rewolucyjnym. W nowym modelu postawiono na efektywne wykorzystanie przestrzeni: mimo zmniejszonych wymiarów nadwozia w kokpicie nowej Astry ma być dużo więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. Inżynierowie odpowiedzialni za opracowanie nowej Astry znacznie zredukowali także masę samochodu. Ma to się przyczynić do poprawy jego zwrotności oraz wpłynąć na mniejsze zużycie paliwa. W ramach największej ofensywy zespołów napędowych w historii firmy Opel, nowe Astry będą wyposażane tylko w najbardziej zaawansowane silniki nowej generacji.

Kompaktowe Kadetty i Astry, których wyprodukowano dotychczas ponad 24 miliony, stanowią podstawę portfolio marki Opel od czasu, kiedy pierwszy egzemplarz takiego pojazdu opuścił taśmę montażową. Nowa Astra po raz kolejny ma wyznaczać standardy w klasie kompaktów. Będzie to jeden z kolejnych modeli Opla z systemem łączności internetowej Opel OnStar, który umożliwia pomoc i kontakt ze służbami ratunkowymi przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

 

Najnowsze

Nowy motocykl BMW S1000 XR – galeria, film, szczegóły techniczne

Oto najnowsze dzieło BMW Motorrad - BMW S1000 XR w pełnej krasie.

BMW S1000 XR to motocykl oparty technicznie na dwóch hitach BMW: S1000 RR i HP4 Superbike a także elementach zaczerpniętych z S1000R – to już 4 członek tej wybitnie ciekawej rodziny sportowych jednośladów o dużej mocy z silnikami czterocylindrowymi. S1000 XR to mieszanka motocykla turystycznego ze sportowymi osiągami, który ma oferować komfort użytkowania na codzień.

Rzędowy silnik czterocylindrowy o pojemności 999 cm3 w nowym BMW S1000 XR pochodzi w prostej linii od S1000 R; ma moc 118 kW (160 KM) przy 11000 obrotów na minutę i generuje maksymalny moment obrotowy 112 Nm przy 9250 obr./min.

Motocykl będzie umożliwiał jazdę w jednym z dwóch trybów „deszcz” i „droga” oraz będzie mieć ASC w standardzie; na pokładzie znajdzie się też dynamiczna kontrola trakcji (DTC) oraz ABS Pro. Poza tym S1000 XR będzie mieć dwie opcje jazdy „Dynamiczną” i ” Dynamiczną Pro” – wystarczy dokupić pakiet Pro.

Jako opcja motocykl będzie wyposażony w znany z innych modeli BMW system ESA (elektroniczna regulacja zawieszenia). Jak do każdego swojego turystyka i tutaj BMW przygotowało szeroką gamę dedykowanych akcesoriów: kufry, owiewki, handbary itd.

Czy nowy, dynamiczny turystyk poradzi sobie na mocno obsadzonym rynku? Ten model wygląda jak odpowiedź na Yamahę MT-09 Tracer, choć fani bawarskiej marki nie będą mieć cienia wątpliwości, co mają wybrać.
{ yt(u8kQVo4AXFM)}}

BMW S1000XR zapowiada się jako kolejny hit ze stajni motocykli BMW. A jak wygląda? Nam wyjątkowo przypadł do gustu – czekamy jeszcze na ogłoszenie polskich cen motocykla.

 

Najnowsze

Podpalone Audi A3 Cabrio. Czeka nagroda!

Właściciel samochodu, który został podpalony w Świdnicy szuka pomocy. Oferuje 10 tysięcy złotych nagrody.

Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę podczas majowego weekendu przy ul. Zacisze w Świdnicy. Kamera przemysłowa zarejestrowała dwóch osobników, którzy podchodzą do samochodu, rozcinają dach i podkładają ogień. Po chwili samochód staje w płomieniach.

Sprawą zajęła się świdnicka policja, a właściciel wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za pomoc w namierzeniu sprawców. Informacje można przekazywać bezpośrednio pod numer 997 lub do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy pod numerem 74 85 82 219.

 

Najnowsze

Chciał wjechać na Śnieżkę samochodem

Podczas majówki doszło do kuriozalnej sytuacji. Pewien Czech postanowił wjechać na Śnieżkę Fordem Puma.

Kilka dni wolnego widocznie dość mocno zaszkodziło pewnemu Czechowi, który postanowił zdobyć szczyt góry przy pomocy samochodu. Ford Puma został zatrzymany przez czeską policję podczas próby realizacji tego wyczynu.

Mężczyzna jechał szlakiem turystycznym na Śnieżkę przez Obri-Dul, gdzie znajduje się ścisły rezerwat KRNAP. Zatrzymany przez policję przyznał, że chciał wjechać na górę i zrobić sobie tzw. selfie. 

Z relacji czeskich służb wynika, że kierowca zapłaci wysoką grzywnę. Na szczęście nie doszło do skażenia środowiska poprzez wyciek paliwa lub oleju.

Najnowsze

GoDaddy kończy współpracę z Danicą Patrick

Amerykański dostawca usług internetowych nie przedłuży kontraktu z gwiazdą Nascar. Danica Patrick wystartuje w nowym sezonie w innych barwach.

To jeden z najdłuższych i najbardziej rozpoznawalnych mariaży w świecie motorsportu. Danica Patrick współpracowała z firmą GoDaddy od 2007 roku, czyli czasów, gdy pojawiła się w serii wyścigowej IndyCar.

W przyszłym sezonie Patrick wystąpi już w innych barwach, ponieważ wraz z końcem tego sezonu wygasa umowa o współpracy na dotychczasowych warunkach. Niewykluczone, że firma nadal będzie wspierać zawodniczkę, ale z pewnością nie będzie jej głównym sponsorem. 

Ta decyzja jest spowodowana zmianą strategii amerykańskiego dostawcy, który chce się skupić na tzw. małych firmach i działać międzynarodowo. Dlatego też ogranicza budżety przeznaczone na promocję w ramach Nascar. 

„Kochamy ją, a także wszystko co robi dla wspierania oraz inspirowania ludzi, szczególnie kobiet, dlatego pracujemy nad tym, by zatrzymać ją w rodzinie GoDaddy” – to słowa dyrektora marketingu firmy GoDaddy.

W grę wchodzi także możliwość zmiany barw klubowych, ponieważ wraz z końcem sezonu wygasa zawodniczce umowa ze Stewart-Hass Racing. W kuluarach mówi się, że negocjuje nowe warunki umowy. W obecnej klasyfikacji, Sprint Cup, Danica Patrick zajmuje 16. miejsce mając na koncie 230 punktów.

Najnowsze