Nadjeżdża nowa generacja modelu Opel Astra

Mija 80 lat, od kiedy Opel zaproponował pierwszy kompaktowy model samochodu. Niemiecka marka zamierza pojawić się na wrześniowym salonie we Frankfurcie z nowym Oplem Astrą. Obecnie można zobaczyć tylko prototypowe egzemplarze w pełnym kamuflażu.

To już 11. generacja kompaktowego Opla, który – jak zapowiada producent – został zaprojektowany od podstaw i ma być pojazdem rewolucyjnym. W nowym modelu postawiono na efektywne wykorzystanie przestrzeni: mimo zmniejszonych wymiarów nadwozia w kokpicie nowej Astry ma być dużo więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. Inżynierowie odpowiedzialni za opracowanie nowej Astry znacznie zredukowali także masę samochodu. Ma to się przyczynić do poprawy jego zwrotności oraz wpłynąć na mniejsze zużycie paliwa. W ramach największej ofensywy zespołów napędowych w historii firmy Opel, nowe Astry będą wyposażane tylko w najbardziej zaawansowane silniki nowej generacji.

Kompaktowe Kadetty i Astry, których wyprodukowano dotychczas ponad 24 miliony, stanowią podstawę portfolio marki Opel od czasu, kiedy pierwszy egzemplarz takiego pojazdu opuścił taśmę montażową. Nowa Astra po raz kolejny ma wyznaczać standardy w klasie kompaktów. Będzie to jeden z kolejnych modeli Opla z systemem łączności internetowej Opel OnStar, który umożliwia pomoc i kontakt ze służbami ratunkowymi przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze