Na pasję nigdy nie jest za późno!

26 czerwca 2016
Cathy McMaster to 57-letnia zawodniczka, która dopiero na emeryturze postanowiła rozpocząć starty w pełnym cyklu zawodów motocross.
Loading module...

Cathy McMaster zawsze miała szalone pomysły i nawet na emeryturze postanowiła zadbać o przypływ adrenaliny. Cathy ma obecnie 57 lat, a to o 30 lat więcej, niż najstarsza zawodniczka startująca dotychczas w zawodach motocrossowych prowincji Ontario. Jej rywalkami są w większości 15-latki:

- To są wspaniałe dzieci i tak bardzo różniące się od przeciętnych nastolatków. Mają do mnie szacunek i są bardzo pomocne, inspirujące, i nieustraszone – bardzo wiele się od nich nauczyłam. A uczyć trzeba się więcej, niż kiedykolwiek sobie wybrażałam. Kiedyś wydawało mi się, że to jest proste jak jazda na rowerze – mówi z uśmiechem Cathy.

Najtrudniej było jej opanować skoki i z nich zawodniczka ma teraz najwięcej satysfakcji. Żałuje jednak, że nie ma chętnych kobiet do stworzenia na zawodach klasy seniorek.

Cathy w swoim pierwszym, pełnym sezonie zajmuje 27. miejsce w klasyfikacji i na szczęście jedynie obrażenia, jakie do tej pory odniosła w rywalizacji - to złamany kciuk.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!