Edyta Klim

My jedziemy, żebyś ty mógł chodzić!

Cztery motocyklistki łączą wakacyjną wyprawę motocyklową z akcją pomocy dla małego chłopca. Dziewczyny ruszają już w czwartek, ale dołączyć do akcji może każdy!

Joanna Madej już podczas zeszłorocznych wakacji połączyła wyprawę motocyklową do Grecji z akcją pomagania dzieciom, o czym pisaliśmy tutaj:

https://www.motocaina.pl/artykul/wyprawa-po-marzenia-dzieci-27953.html

Nie inaczej będzie w tegorocznej wyprawie, choć tym razem na 4 motocykle! Asi (Yamaha FZ8) towarzyszyć będą: Gosia Korneluk (Kawasaki Er-6f), Lidka Grabowska (Yamaha MT07) i Gosia Kotyńska (Honda Hornet). Przed motocyklistkami trasa 6500 kilometrów do przejechania w 18 dni. Kierunek – Włochy.

 

Do swojej akcji podróżowania i pomagania motocyklistki wybrały 6-letniego Maćka Wielebińskiego. Chłopiec od 1. roku życia walczył ze złośliwym nowotworem, a w wieku 4 lat wpadł pod samochód ciężarowy i w wyniku tego zdarzenia stracił jedną nóżkę. Rak jest w remisji, jednak chłopiec nie może w pełni cieszyć się dzieciństwem, poruszając się na wózku inwalidzkim. Celem akcji motocyklistek jest nagłośnienie i rozkręcenie zbiórki na protezę kończyny dla Maćka, a brakuje jeszcze 70% kwoty.

Maciek uwielbia grać w piłkę nożną, a najbardziej lubi grać na pozycji bramkarza w meczach rozgrywanych z rodzeństwem. Jest wiernym kibicem polskiej reprezentacji i ma duszę sportowca. Chłopiec ma silny organizm i świetnie sobie radzi bez jednej nóżki, jednak chciałby poruszać się sprawniej i biegać z rodzeństwem: Patrykiem, Oliwką i Antkiem.

Start wyprawy już w najbliższy czwartek z ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, gdzie można pożegnać motocyklistki o 10:30 przy ławeczce Tuwima! A sama zbiórka już trwa i wesprzeć ją może każdy:

https://www.siepomaga.pl/maciej-wielebinski

Całą akcję i odwiedzone przez motocyklistki miejsca można śledzić na facebooku:

https://www.facebook.com/events/2439640966100099/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze