Edyta Klim

Motoryzacyjny bodypainting (video)

Mówi się, że motocykl czy samochód ma duszę. Z pewnością mają duszę, a nawet kilka, pojazdy Triny Merry, stworzone z pomalowanych ludzkich ciał. Nie znamy ich właściwości jezdnych, ale wizualnie są powalające!

Trina Merry to wielokrotnie nagradzana za swoje prace artystka Body Art z Nowego Jorku. „Human Motorcycle Project” powstał w celach promocyjnych Progressive International Motorcycle Show.

Motocykle zostały zbudowane z cyrkowców, instruktorów jogi, tancerzy i modeli z San Francisco. Jest to jeden z najbardziej ambitnych i bardzo pomysłowych projektów bodypaint, jaki kiedykolwiek stworzono:

– To były gigantyczne puzzle z ludzkich ciał. Naturalny kształt ciała i jego siła, giętkość – pomagały tworzyć bryłę motocykla. Bez dwóch zdań – to ambitny, trudny i bardzo satysfakcjonujący projekt – mówiła Trina.

– To była wielka lekcja pracy zespołowej i przekonałam się, jaki tkwi w tym potencjał. Na początku wydawało się to zupełnie niemożliwe! Wynik końcowy potwierdza powiedzenie, że wszystko jest możliwe, jeżeli się w to uwierzy! – mówiła instruktorka jogi i pracy z ciałem, która w projekcie pomagała.

Trina brała także udział w akcji promocyjnej Forda Focusa, gdzie oprócz ciała człowieka pomalowała… samochód:

Kontynuując pomysł budowania pojazdów z ludzkich ciał, Trina stworzyła także Fiata 500 Abarth. Nad efektem pracowało ok. 40 osób przez 5 dni:

https://www.youtube.com/watch?v=WKe02Fq-Yzk

Więcej prac artystki można podziwiać na jej stronie: https://trina-merry-k7b4.squarespace.com/human-motorcyle

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze