Motorsport odmrożony. Kierowcy wyścigowi jako pierwsi wrócą do rywalizacji!

Motorsport odmrożony. Kierowcy wyścigowi jako pierwsi wrócą do rywalizacji!

08 czerwca 2020
Polski Związek Motorowy opublikował nowy kalendarz mistrzostw i pucharów Polski w sporcie samochodowym. Kto i kiedy wraca do rywalizacji?

Kalendarz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski przeszedł największe zmiany, ale udało się uratować aż cztery weekendy wyścigowe. I to kierowcy wyścigowi jako pierwsi wrócą do rywalizacji. Zrezygnowano z węgierskiej rundy na Pannónia-Ring. Tor Poznań będzie gospodarzem wszystkich wyścigów. Każdy z czterech weekendów wyścigowych będzie podwójną rundą WSMP. Rywalizację na Torze Poznań wznowią też puchary markowe, czyli Toyota Racing Cup, OMM Super S Cup i 318 IS Cup PL.

Kalendarz WSMP 2020:
3 - 5 lipca - 1. i 2. runda WSMP
28 - 30 sierpnia - 3. i 4. runda WSMP
18 - 20 września - 5. i 6. runda WSMP
9 - 11 października - 7. i 8. runda WSMP

Po wyścigach, ale też w lipcu, zmagania rozpoczną Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych. Tegoroczny sezon będzie powrotem do współpracy w ramach państw Grupy Wyszehradzkiej. Ostatnia polsko-węgierska wymiana imprez terenowych miała miejsce w 2012 roku. Najważniejszym punktem zmagań będzie Baja Poland, która utrzymała status rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja i będzie imprezą najwyższej rangi sportu samochodowego w Polsce. Sezon rozpocznie się w Polsce, a zakończy na Węgrzech.

Kalendarz RMPST 2020:
24-26 lipca - Baja Szczecinek 2020
3-6 września - Baja Poland 2020
9-11 października - Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020
13-15 listopada - Raid of Champions (Węgry)

Motul jest solidnym i stabilnym partnerem Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To pozwoliło szybko zareagować, gdy sytuacja w związku z pandemią wstrzymała start sezonu. Zawodnicy z aut historycznych jako pierwsi w Polsce przenieśli swoją rywalizację do świata wirtualnego. Do końca maja zorganizowano dwie rundy mistrzostw Motul HRSMP Digital. A już w sierpniu kierowcy i piloci wreszcie zasmakują rywalizacji na prawdziwych drogach. Sezon Motul HRSMP zacznie się od Rajdu Rzeszowskiego, a finał zaplanowano w połowie października na Słowacji.

Kalendarz Motul HRSMP 2020:
6 - 8 sierpnia - 29. Rajd Rzeszowski
10 - 12 września - Rajd Śląska 2020
2 - 4 października - 48. Rajd Świdnicki-KRAUSE
16 - 18 października - Rally Košice (Słowacja)

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!