Edyta Klim

Motocyklowe taksówki – bezpieczna formą transportu w czasie pandemii

Rząd Filipin uznał, że motocyklowe taksówki w czasie pandemii powinny działać, biorąc pod uwagę ograniczenia miejsc pasażerskich w pociągach i autobusach.

Już w 2019 roku rząd Filipin zalecił używanie barier zamontowanych pomiędzy kierowcą i pasażerem w sytuacji, gdy nie mieszkają oni w jednym gospodarstwie domowym. Pasażer musiał także dysponować własnym kaskiem.

Rozwój sytuacji epidemicznej Covid-19 skutkował większymi obostrzeniami, wprowadzonymi przez rząd i taksówki motocyklowe otrzymały zakaz działalności. Bez żadnych ograniczeń mogły motocyklem przemieszczać się osoby z jednego gospodarstwa domowego. Zlecono także przeprowadzenie badań, dotyczących wpływu funkcjonowania taksówek motocyklowych na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Burmistrzowie miast apelowali o przywrócenie ich pracy, ponieważ ma to realny wpływ na zmniejszenie obłożenia komunikacji miejskiej. Jednak dopiero w pażdzierniku 2020 rząd Filipin zezwolił na funkcjonowanie taksówek motocyklowych i działanie aplikacji do zamawiania kursów, takich jak Angkas i Joyride, oraz wznowił badania pilotażowe.

Taksówki motocyklowe są postrzegane na Filipinach jako niedrogi, alternatywny środek transportu, bardzo potrzebny w okresie pandemii, biorąc pod uwagę ograniczenia miejsc pasażerskich w pociągach i autobusach, oraz zapewniający fizyczną odległość.

Sieć moto-taksówek Angkas dodatkowo montuje barierę, pomiędzy kierowcą a pasażerem, zaprojektowaną w celu ochrony przed transmisją COVID-19. Tarczę z tworzywa na plecy zakłada kierowca, a pasażer może korzystać z jej dodatkowych uchwytów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze