Edyta Klim

Motocyklistki w Indiach walczą z dyskryminacją płci

Grupa czterech motocyklistek z Indii przejechała 10.000 km przez 10 krajów azjatyckich w ciągu 40 dni. Ich celem jest uświadamianie społeczeństwa o zagrożeniu płynącym z popularnej w Indiach aborcji płodów żeńskich.

19 lipca motocyklistki wróciły z podróży przez min. Singapur, Tajlandię, Nepal, Bhutan, Wietnam i Malezję, podczas której odwiedziły szkoły i uniwersytety, a także organizacje pozarządowe – tłumacząc swoją kampanię i wzywając do edukacji wobec równego traktowania płci. W Indiach stosunek płci narodzonych dzieci spada na niekorzyść dziewczynek, częściowo ze względu na zabijanie płodów żeńskich. Tą sprawę motocyklistki chcą nagłośnić najbardziej!

Grupa Bikini Queens liczy ok. 50 motocyklistek, a cztery z nich wybrały się w tą podróż: psycholog Sarika Mehta (40), projektantka wnętrz Yugma Desai (27), szefowa biura podróży Durriya Tapia (36) i kierowniczka HR Khyati Desai (31). Wyprawa była sponsorowana przez przedsiębiorców z Surat i Gujarat – entuzjastycznie do projektu nastawionych, a motocyklistki mogły w nią pojechać na nowych KTM 390.

Mimo wielu przygód podczas jazdy i problemów na granicach – misja motocyklistek zakończyła się sukcesem, także medialnym. Niesamowity był start tej wyprawy, podczas którego 500 osób machało flagami w kratkę, pobijając tym samym światowy rekord Guinnessa! Na zakończenie akcji motocyklistki przyjął sam premier Narendra Modi. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze