Motocyklistki w Arabii Saudyjskiej nadal nie otrzymują licencji

Motocyklistki w Arabii Saudyjskiej nadal nie otrzymują licencji
Mimo, że w czerwcu 2018 roku wszedł dekret królewski, który zezwala na prowadzenie motocykli przez kobiety w Arabii Saudyjskiej, to nadal mają one trudności z uzyskaniem potrzebnej do tego licencji.

Według Wael Huraib, założyciela Bikers Skills Institute (jedynej firmy szkolącej motocyklistki w Arabii Saudyjskiej), nadal kobietom nie są wydawane licencje motocyklowe. A prawnie jest taka możliwość od czerwca 2018 roku!

Zobacz także: Kobiety w Arabii Saudyjskiej mogą już być kierowcami!

Kobiety otrzymują licencje na prowadzenie… ciągników, jednak od kilku miesięcy nie udało się to, ani jednej z 18 motocyklistek po szkoleniu w BSI i prawdopodobnie żadnej innej. Niektóre z nich decydują się na jazdę zakamuflowaną, udając mężczyzn, jednak jest to bardzo ryzykowne.

Serwis Arab News zwrócił się do władz z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, jednak nie uzyskał odpowiedzi. Instruktorka Elena Bukaryeva podejrzewa, że Dział Licencjonowania nie może w tej kwestii porozumieć się z administracją Policji.

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.