Edyta Klim

Motocyklistki na torze w Iranie

W Iranie za jazdę na motocyklu po drodze publicznej kobiety mogą zostać aresztowane. Nie pozostaje im nic innego, jak rozwijać swoją pasję na torach i walczyć o swoje prawa.

Mimo, że motocyklistkom w Iranie zabrania się jeżdżenia po drogach publicznych, to nikt nie powstrzyma ich od rozwijania tej pasji na torach. Od kilku lat kobiety w tym kraju mogą rywalizować w samochodach, nawet z mężczyznami, ale na motocyklach mogą się ścigać, tylko we własnym gronie. Jednak jest to kolejny krok do uzyskania pełnej niezależności w tym, gdzie i czym kobiety mogą jeździć.

Na stadionie Azadi w Teheranie wiele kobiet mogło spróbować swoich sił w różnych sportach, nie inaczej było z motocyklami. W 2018 roku mężczyźni przeszkolili tam 20 motocyklistek, by potem niektóre z nich zostały trenerkami kobiet w kolejnych latach. Teraz motocyklistki mają swoje krajowe mistrzostwa w trzech klasach: MiniGP, 250CC i CG.

Zobacz galerię z zawodów w lutym.

O prawa motocyklistek w Iranie od lat walczy Behnaz Shafiei i głównie dzięki niej w Iranie, już od 2017 roku, odbywają się motocrossowe zawody dla kobiet. Dowiedz się więcej…

Zobacz także: Irańskie motocyklistki walczą o swoje prawa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze