Edyta Klim

Motocyklistka w ogniu! (video)

Vicki Golden ustanowiła rekord świata w przejeździe motocyklem przez płonące zapory z drewnianych desek.

Vicki Golden to gwiazda freestyle motocross i Nitro Circus Tour, która na koncie ma 4 złote medale w X Games. Tym razem postanowiła dokonać cyrkowej sztuczki na mistrzowskim poziomie i pobiła rekord świata z 2006 roku w przejeździe motocyklem przez płonące zapory z desek.

Ten wyczyn miał miejsce 7 lipca 2019 roku na żywo dla HISTORY Evel Live 2, a Vicki przejechała motocyklem Indian FTR1200 S przez 13 podpalonych zapór.

Vicki Golden urodziła się 28 lipca 1992 roku w Kalifornii. Naśladując starszego brata na motocyklu, zaczęła jeździć w wieku 7 lat i od razu okazało się, że ma do tego smykałkę. W 2008 roku została mistrzynią amatorek Loretta Lynn’s AMA Women’s.

Mimo, że jej ojciec jest sparaliżowany po wypadku na zawodach ATV, to rodzina i tak wspierała ją w sportowej karierze, którą rozpoczęła w wieku 17 lat. Vicki zdobyła kilka medali w Women’s Moto X Racing oraz została pierwszą kobietą w zawodach freestyle Moto X z brązowym medalem w 2012r. W 2014 r. została nominowana do nagrody ESPY dla najlepszej kobiety w sportach motorowych.

W 2018 roku uległa poważnemu wypadkowi i groziła jej amputacja stopy, jednak po wielu operacjach i długiej rehabilitacji, zawodniczka mogła wrócić do jazdy. Zrobiła to z przytupem! W marcu 2019 roku, jako pierwsza kobieta, wykonała backflip na jednej z największych ramp FMX.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Też mi wyczyn. Naprawde mrozi krew w żyłach…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze