Motocyklista uratował swoją pasażerkę

Jazda motocyklem w deszczową pogodę nie jest najprzyjemniejsza, nawet dla doświadczonych kierowców. Gdy dojdzie do wywrotki trzeba zachować zimną krew, co doskonale pokazał ten kierowca.

Jak twierdzą eksperci, podczas jazdy w deszczu opona motocyklowa ma powierzchnię styku z podłożem mniejszą o połowę niż kartka A4. Gdy doliczymy do tego dużą moc silnika i lekką masę jednośladu, robi się już bardzo niebezpiecznie. 

Podczas wywrotki motocyklista może liczyć na ochronę dzięki dobremu ubraniu oraz prawidłowo założonemu kaskowi – pozostaje też liczyć na szczęście. Dwa pierwsze elementy mogą pozwolić na uniknięcie poważniejszych obrażeń, ale na wiele rzeczy nie mamy już wpływu ze względu na siły działające podczas upadku. Jedyne co możemy, to próbować upadać w takim sposób, aby zminimalizować uderzenie w newralgiczne części ciała. Jednak to ze względu na niespodziewane sytuacje na drodze często się nie udaje…

Nie możemy zapominać również o pasażerze jadącym za nami, mimo że najczęscie kierowca podświadomie myśli o ratowaniu siebie. Na tym filmie motocyklista zachował się w sposób wzorowy, aż niemożliwy. Zobaczcie!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dokładnie tak jak napisał Kamil, kierownik mimo że się zachował prawidłowo to najpierw przegiął z prędkością.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze