Motocyklista uciekał przed policją. Miał przy sobie narkotyki i broń maszynową!

Policjanci z rybnickiej grupy Speed prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, miał na sumieniu bardzo dużo.

Policjanci podczas patrolu zauważyli motocyklistę, który jechał z dużą prędkością i bez tablicy rejestracyjnej. Ruszyli za nim, a wideorejestrator wskazał w momencie pomiaru prędkość 160 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze wydali motocykliście polecenie zatrzymania się, ale on zaczął uciekać.

Motocyklista chciał uciec przed policją, wylądował na masce radiowozu

Rider próbował zgubić policję, łamiąc po drodze szereg przepisów. Pościg za Aprilą trwał przez 7 kilometrów. Wreszcie na łuku drogi radiowóz zrównał się z motocyklistą i zmusił go do zjechania na pobocze. Mężczyzna próbował uciekać pieszo w stronę lasu, ale szybko został obezwładniony i zatrzymany.

Motocyklistą okazał się 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Był trzeźwy, jednak narkotester wykazał, że ma w organizmie amfetaminę i marihuanę, dlatego pobrano mu krew do badań. W plecaku jastrzębianina policjanci znaleźli broń maszynową, ostrą amunicję oraz kilkanaście gramów narkotyków. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był ani zarejestrowany, ani ubezpieczony. Podczas przeszukania mieszkania 28-latka śledczy z rybnickiej komendy zabezpieczyli jeszcze kilka gramów narkotyków oraz pieniądze w różnych walutach, łącznie około 27 tysięcy złotych.

„Ale mu pokazałem” pomyślał motocyklista, prawie doprowadzając do wypadku

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu i usłyszał prokuratorskie zarzuty: posiadania broni palnej bez zezwolenia, posiadania środków odurzających, kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mężczyzna odpowie również za wszystkie wykroczenia drogowe, które popełnił. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Rybniku 28-latek został objęty policyjnym dozorem i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Jastrzębianin nie może też opuszczać kraju. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze