Dzieci na motocyklach: poznajcie siedmioletnią Julkę i jej niesamowitą historię!

Julia to siedmioletnia dziewczynka, grzeczna pierwszoklasistka, zwykle ubrana w szkolny mundurek. Jak większość jej rówieśniczek lubi bawić się lalkami i klockami lego. Po szkole, w weekendy, wciela się jednak w inną postać. Różowa sukienka i lalki idą w odstawkę, a Julia zakłada ciężkie, motocyklowe buty, strój zawodniczki motocyklowej i wyprowadza swojego konia z garażu! Takiej odsłony Julii nie znają jej przyjaciele ze szkoły. Oto historia dziewczynki, niezwykłej pasji i determinacji!

Rok temu Julia rozpoczęła swoją motocyklową przygodę jeżdżąc na małym, chińskim motocyklu, na którym kilka lata temu swoje próby podejmował jej starszy brat. Szybko okazało się, że jazda sprawia jej ogromną radość, a postępy, jakie robiła były na tyle duże, że maszyna okazała się niewystarczająca. Zapadła decyzja o zakupie motocykla YCF50 cm3.
 
Ten najmniejszy z YCF-ów, z czterosuwowym automatem, wydawał się najlepszym wyborem dla filigranowej dziewczynki. Nowy sprzęt pozwolił na rekreacyjne przejażdżki i rozwijanie pasji, a okoliczne bezdroża sprzyjały wycieczkom na poręcznym jednośladzie.
 
Wkrótce Julia została zaproszona do Strefy Kobiet na warszawskich targach motocyklowych. Świat motocykli pochłonął ją całkowicie, a jej dzielni rodzice postanowili wspierać córkę w jej jednośladowej pasji. Dziewczynka zaczęła trenować jazdę profesjonalną w szkole jazdy Katanka Young Team, prowadzoną przez Monikę Jaworską i Magdalenę Stankiewicz w Krakowie. 
 
 
Dla Julii, przyzwyczajonej do jazdy po szutrze i w lesie, jazda po wyznaczonym torze była czymś zupełnie nowym. Nowością dla niej był także motocykl – MRF 80 Runner. Choć pierwsze metry w innych warunkach niż zwykle, na większym, cięższym i szybszym motocyklu nie wyglądały obiecująco, to Julia już na pierwszym treningu zrobiła tak olbrzymi progres, że zaproponowano jej udział w pokazowych jazdach Pucharu Polski Pitbike. Tak zaczęła się asfaltowa przygoda z motocyklami. 
 
Julia szybko zaczęła się czuć na asfalcie, jak ryba w wodzie, ale oczywiście jazda w terenie nie poszła w odstawkę. Pojawiły się marzenia o udziale w zawodach, a do tego był potrzebny nowy sprzęt. Tata Julii wpadł na pomysł uruchomienia zrzutki na nowy motocykl. Na konto zaczęły wpływać datki od osób, które rozumieją potrzebę wspierania młodych sportowców, a uzbierana od darczyńców kwota pozwoliła na zakup motocykla o pojemności 50 cm3 marki KTM.
 
Julka trenuje dwa, trzy razy w tygodniu, a nad jej rozwojem MX / Enduro czuwa doświadczony i utytułowany zawodnik Rafał Bracik. Drugim trenerem jest Łukasz Piwowarczyk. Nad szybką jazdą czuwa Katanka Young Team. Dla Julii każdy weekend to ciężka praca na pitbike’u. Na jazdy w terenie czas przeznacza w ciągu tygodnia, po szkole. Pasja Julii pochłania jej większą część dnia – są treningi, ale i spotkania z trenerem personalnym, który czuwa nad jej formą fizyczną.
 
W 2019 r.  Julia startowała w trzech rundach Pucharu Polski Pitbike SM w Koszalinie, Toruniu i w Radomiu – udało jej się osiągnąć bardzo dobre czasy przejazdów. W terenie wystartowała w jazdach pokazowych w Strykowie, w Mistrzostwach Polski Centralnej, oraz w drugiej rundzie Enduro Kids na torze w Czerwionce, zajmując 2 miejsce w kategorii do 50 cm3 dziewcząt!
 
Sezon trwa – przed Julią jest jeszcze start w rundzie Pucharu Polski Pitbike SM – 31 sierpnia w Bydgoszczy i 6 października w Starym Kisielinie. Zamierza, także uczestniczyć w rundach Pucharu Enduro Kids.
 
Jaka jest Julia na treningach?
Dziewczynka jest niesamowicie ambitna – ona nie chce być druga ani trzecia, ona chce wygrywać i robić to fair. Ostatnio stawia pierwsze kroki na swoim KTM na przygotowanych dla niej skoczniach. Próby komentuje tak: „niesamowite uczucie… jestem w powietrzu, lecę jak ptak, to jest ekstra!”. Na asfalcie od początku mówiła: „Ja chcę na kolano!” A jak wiemy, chcieć to móc! Na poprzednim treningu na Moto Park Kraków Julia dostała w prezencie od trenerek swoje pierwsze slidery. Patrzyliśmy – jako rodzice – na to, że jeszcze wiele potrzeba, aby mogła ich użyć. Po 30 minutach ćwiczeń z trenerkami ona już tarła kolanem asfalt, a uśmiech nie schodził jej z twarzy! – opowiadają wzruszni rodzice.
Julia zadziwia swoją pewnością i wytrwałością w dążeniu do celu. Jeśli chce się nauczyć czegoś nowego zaciska zęby i ćwiczy do momentu, aż się nauczy.
Nawet jeśli po treningu kończy na szpitalnym oddziale ratunkowym, to humor zawsze jej dopisuje. Wie, że w tym sporcie wypadki się zdarzają. Osoby, które znają Julię spoza toru, widzą w niej talent, który uruchamia się w niej wyłącznie na motocyklu. Julia jest bardzo żywiołowa, wszędzie jej pełno, wciąż mówi. Jednak, gdy siada na motocykl wszystko dookoła niej znika, myśli tylko o tym co ma zrobić na torze. Być może, właśnie dlatego cały czas robi ogromne postępy, w których pomaga jej też wielka odwaga i chęć pokonywania swoich granic.  
 
Każdy sport uczy pokory, systematyczności, uczy wygrywać oraz przegrywać z honorem. Jazda na motocyklu to nie tylko szybkość, to precyzja, wyobraźnia, bezpieczeństwo. Nie każde dziecko wsiadające na motocykl musi zostać motocyklistą, ale pamiętajmy, że jazda na motocyklu uczy bezpiecznych zachowań na drodze, a to procentuje w przyszłości.
 
Jeśli Twoje dziecko marzy o profesjonalnej jeździe motocyklem, to nic nie da takich efektów jak profesjonalne treningi. Przykładem na sukcesywny rozwój jest sporotwa kariera Julii, która trenuje w Katanka Young Team.
 
Dzieci mogą trenować jazdę na motocyklu w Fabryce Mistrzów oraz Otopit Toruń. Ten ostatni, prócz treningów w regionie kujawsko-pomorskim, organizuje różne eventy związane z małymi motocyklami i wyścigami. Warto zainteresować się treningami z doświadczonymi zawodnikami w swoim regionie, aby móc wozić dziecko, np. po szkole na naukę profesjonalnej jazdy motocyklem.
 
W bieżącym sezonie Julię wspierają partnerzy:
 • MotoTruck Samochody Specjalistyczne 
 • Eko Energia Polska 
 • Car Park Parking & More 
 • Katanka Young Team
 •  APO3 Wbijanie Rur Stalowych 
 • 24mxreps 
 • 24MX 
 • KW RaceWear 
 • Waxoyl Polska 
 • Dealer Solo Kielce 
 • Haftuje.pl 
 • Ośrodek Polanika
 • Monika Jaworska Trener Pitbike 
 • Magdalena Stankiewicz Trener Pitbike 
 • Rafał Bracik Trener MX 
 • Łukasz Piwowarczyk Trener MX  
 • Katarzyna Szczygielska – Trener Personalny 
 • Motocaina.pl – Patronat Medialny

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze