Karolina Chojnacka

Moto GP: Fabio Quartararo wygrywa swój pierwszy wyścig w karierze

Fabio Quartararo wygrał Grand Prix Hiszpanii, wyścig inaugurujący sezon 2020 Moto GP. To pierwszy triumf Francuza w królewskiej klasie.

Fabio Quartararo ruszał z pole position, ale już w pierwszym zakręcie stracił prowadzenie i na końcu pierwszego okrążenia był dopiero czwarty. Nie poddał się i na dziewiątym okrążeniu udało mu się odzyskać prowadzenie, którego nie oddał do samego końca.

Francuz wygrał swój pierwszy wyścig w MotoGP z ponad 4,5-sekundową przewagą nad drugim Maverickiem Viñalesem. Podium uzupełnił Andrea Dovizioso.    

Quartararo zadedykował swoje zwycięstwo ofiarom pandemii koronawirusa:

To na pewno najlepszy moment mojego życia. Trochę to dziwne uczucie ścigać się bez kibiców. Chciałbym, aby tutaj byli i wspólnie ze mną świętowali. Szczerze mówiąc, ten wyścig był zarówno dla nich, jak i dla wszystkich dotkniętych COVID-19.

Dedykuję go również całej rodzinie, mojemu bratu, który zawsze mnie wspiera, rodzicom.

Przeczytaj też: Kto jest najbardziej utytułowanym producentem motocykli w Moto GP?

Nie wszyscy będą jednak dobrze wspominać inaugurację sezonu 2020.

Marc Marquez na cztery okrążenia przed końcem wyścigu zaliczył poważnie wyglądający wypadek. Po Grand Prix oficjalnie poinformowano, że Hiszpan doznał poprzecznego złamania trzonu prawej kości ramiennej. Wiadomo, że nie wystartuje w zaplanowanym na najbliższy weekend Grand Prix Andaluzji.

Przeczytaj też: Moto GP bez rundy w USA

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze