Moto-Auto-Klub w Warszawie zaprasza na Rajd Pań 2013

Organizator zaprasza wszystkie panie na specjalny Rajd, który odbędzie się 9 marca. Celem imprezy jest uzyskanie uprawnień ratownika drogowego PZM oraz pogłębienie swojej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Impreza polega na przejechaniu trasy (w normalnym ruchu drogowym) wg wskazań organizatora i rozwiązywaniu zadań ratowniczych, tzn. jadąc wyznaczoną przez organizatora trasą uczestnik spotyka pozorowane wypadki drogowe, jego zadaniem jest udzielić pierwszej pomocy i zabezpieczyć miejsce wypadku. Jest to zatem sprawdzenie w praktyce wiadomości otrzymanych na kursie podstawowym.

Podczas rajdu organizowane są także próby sprawnego kierowania pojazdem, polegające na tym, że na wydzielonym zamkniętym placu ustawiona jest próba sprawności, np. slalom, i każdy uczestnik musi ją pokonać w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo uczestnicy w trakcie imprezy rozwiązują testy z przepisów ruchu drogowego, ratownictwa itp.

Czas trwania kursu-imprezy ok. 4-5 godzin.
Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu, materiały ratownicze (np: folia NRC, ustnik, flary ostrzegawcze), kamizelki ostrzegawcze, legitymację ratownika drogowego oraz oznaczenia ratownicze samochodu.

Wpisowe: 100 zł. Załogi należące do klubu 50 zł.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie: www.mak.waw.pl.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze