Monisha Kaltenborn dogaduje się z Vitaly’em Petrov’em?

Szefowa zespołu Sauber przyznała, że spotkała się oraz rozmawiała z byłym kierowcą F1 Witalijem Pietrowem, za którym stoją pieniądze Gazpromu.

Jak donoszą różne źródła Kaltenborn miała rozmawiać z Rosjaninem o ewentualnym zatrudnieniu w jej zespole F1 na sezon 2014. Nieoficjalnie mówi się, że Pietrow mógłby wnieść do zespołu około 30 milionów dolarów od koncernu gazowego Gazprom, co dla borykającego się z kłopotami finansowymi Saubera może być cennym zastrzykiem.

– Widziałam się z Witalijem w Soczi we wrześniu i rozmawialiśmy, nic więcej – potwierdziła Monisha Kaltenborn dla serwisu f1news.ru.

Witalij miałby zastąpić innego rosyjskiego kierowcę, który niedawno podpisał kontrakt z byłym teamem Roberta Kubicy – Sergieja Sirotkina. Ze względu na problemy ze sponsorami Sirotkin może nie wystąpić w sezonie 2014 za sterami Saubera.

– Oczywiście nikt nie będzie na niego naciskał. Nie wszystkie plany udało się nam wspólnie zrealizować, ale są jeszcze inne elementy współpracy – dodała.

Inaczej sprawę widzi założyciel zespołu – Peter Sauber.

Jestem zadowolony z Nico Hulkenberga i Estebana Gutierreza. Zachowałbym ich obu na sezon 2014 – skwitował całą sprawę Sauber.

Monisha Kaltenborn ma ciężki orzech do zgryzienia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze