Monika Jaworska wystartuje w całym sezonie Motocyklowych Mistrzostw Włoch!

Po rocznej przerwie Monika Jaworska, znana też jako Katanka, wraca do startów w wyścigach mtocyklowych we Włoszech. Zawodniczka podpisała kontrakt z włoskim zespołem Terra e Moto (ex Pa.Sa.Ma. & Rayo Racing Team) i w tym sezonie wystartuje w całym cyklu CIV (Campionato Italiano Velocita), czyli w Mistrzostwach Włoch w klasie Supersport.

Włoska seria wyścigów motocyklowych jest jedną z najmocniejszych w Europie. Najlepsi zawodnicy trafiają z niej wprost do Mistrzostw Świata WSBK oraz MotoGP. Zespół, z którym Monika Jaworska podpisała kontrakt jest tym samym teamem z sezonu 2012, gdy Katanka startowała jeszcze we włoskim pucharze Yamaha R6. Zespół ten ma wieloletnie doświadczenie, a wywodzi się z niego startujący w MotoGP Mattia Pasini.

W tym roku w zespole będzie 3 zawodników i wszyscy będą startować w klasie Supersport. Kolegami Moniki będą Mattia Cassani oraz Lorenzo Cintio, którzy w zeszłym roku ukończyli sezon odpowiednio na 6. i 18. miejscu w klasie Stock 600. Nowością w tym sezonie jest to, że w mistrzostwach CIV nie będzie już klasy Stock 600, a wszystkie rundy będą podwójne.

Obecnie na liście jest wpisanych 37 zawodników i Monika jest jedyną kobietą (kliknij tu).

Monika Jaworska wystartuje w całym sezonie Motocyklowych Mistrzostw Włoch.
fot. z archiwum zawodniczki

Polska zawodniczka ma spore doświadczenie w startach na włoskich torach. Dotychczas rywalizowała tam z sukcesami z kobietami, zdobywając Wicemistrzostwo Włoch Kobiet oraz wygrywając Puchar Kobiet we Włoszech w 2011 roku. W zeszłym roku, po 5 latach przerwy, Monika Jaworska wróciła także do wyścigów w Polsce – sezon zakończyła tytułem II Wicemistrza Polski w klasie Supersport.

Start w Mistrzostwach Włoch wydaje się świetną decyzją w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery sportowej Katanki. Warto podkreślić, że do tej pory jeszcze żaden polski zawodnik nie startował w całym sezonie Mistrzostw Włoch – Monika Jaworska dokona tego zatem nie tylko jako pierwsza kobieta-motocyklistka, ale także jako polski zawodnik.

Monika zdradza, że Mistrzostwa Włoch to nie jedyna seria zawodów, w których weźmie w tym roku udział. Czym nas jeszcze zaskoczy? Dowiemy się już wkrótce.

– Strasznie się cieszę i jestem podekscytowana na nadchodzący sezon. Już nie mogę się doczekać testów pod koniec marca chociaż wiem, że czeka mnie ciężka praca, bo poziom jest bardzo wysoki. Początkowe plany na ten sezon były zupełnie inne. Ale dostałam świetną propozycję od zespołu, w którym już wcześniej jeździłam i szkoda byłoby nie wykorzystać takiej szansy. Zresztą do wyścigów we Włoszech nie trzeba mnie namawiać bo uwielbiam tamtejsze tory, ludzi oraz atmosferę panującą tam podczas zawodów – mówi Monika Jaworska.

Monika Jaworska razem z włoskim zespołem Terra e Moto (ex Pa.Sa.Ma. & Rayo Racing Team).
fot. z archiwum zawodniczki

Kalendarz Mistrzostw Włoch – CIV
test 28-30.03.2014  Imola
1-2 runda 5-6.04.2014  Mugello
3-4 runda 17-18.05.2014  Vallelunga
5-6 runda 7-8.06.2014  Imola
7-8 runda 26-27.07.2014  Misano
9-10 runda 27-28.09.2014  Mugello

Więcej informacji o Monice możecie znaleźć na jej stronie www.monikajaworska.com oraz na oficjalnej stronie www.facebook.com/Katanka100

Trzymamy kciuki i będziemy relacjonować rezultaty startów Moniki na Motocaina.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze