Monika Jaworska motocyklową Mistrzynią Włoch Stock 600

W pierwszy weekend września na włoskim torze Franciacorta odbyła się ostatnia runda Trofeo Femminile, w której wzięło udział 18 zawodniczek. Finał był pełen emocji, a ostateczny wynik do końca był tajemnicą. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu wydarzeń w ten weekend.

Polka na podium!
fot. civ.tv

W czasie sobotnich kwalifikacji Monika Jaworska była bezkonkurencyjna i wykręcając najlepszy czas ze wszystkich zawodniczek 1’15″691 wywalczyła sobie start z pole position.

Podczas niedzielnego wyścigu największą niewiadomą była pogoda. Po ulewnym deszczu zawody przerwano i przez dłuższy czas nie było pewne, czy Monika oraz inne zawodniczki wyjadą na tor. Ostatecznie wznowiono zawody tylko dlatego, żę przestało padać, a woda z toru zniknęła. Mimo, że wyszło słońce ogłoszono „wet race”.

Zawodniczka zaliczyła kolejny świetny start i prowadziła pierwsze dwa okrażenia aż do momentu, gdy zaliczyła poważny uślizg motocykla. Udało się jej uratować przed wywrotką, ale moment ten wykorzystały rywalki wyprzedzając ją. Monika kontynuowała wyścig, ale zrezygnowała z nawiązania walki o podium z czołówką, ponieważ motocykl nie był stabilny i nie pozwalał na szybszą jazdę – nie chciała ryzykować upadku. Najważniejsze było bezpiecznie dojechać do mety. Ostatecznie Monika ukończyła wyścig na piątym miejscu w ogólnej klasyfikacji i na czwartym w klasie 600 i to wystarczyło jej do zdobycia tytułu Mistrzyni Włoch Trofeo Femminile w klasie 600 oraz tytułu Vice Mistrzyni Włoch w ogólnej klasyfikacji (600 razem z 1000).

Gratulujemy!

Źródło: pzm.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze