Moment nieuwagi doprowadził do wypadku

Moment nieuwagi doprowadził do wypadku
Chwila nieuwagi drogo kosztowała pewnego kierowcę. A może to nie była nieuwaga?

Czy najechanie na krawężnik podczas jazdy jest niebezpieczne? Oczywiście, że jest i nie mamy tu na myśli tylko ryzyka uszkodzenia opony oraz felgi. Czasami nawet uderzenie bokiem koła o krawężnik może zdestabilizować samochód, szczególnie kiedy kierowca się przestraszy i zacznie wykonywać gwałtowne ruchy.

Dobrze ilustruje to nagranie z kamery samochodowej, które niedawno pojawiło się w sieci. Widać na nim jak kierowca Hondy Jazz porusza się blisko prawej krawędzi jezdni, nie zauważając, że jego pas robi się w pewnym momencie węższy i prawe koła jadą wprost na wysoki krawężnik.

Uderzenie było na tyle duże, że Honda przez sekundę jechała tylko na dwóch kołach, a później uderzyła w przydrożne drzewo. Nie wiemy niestety w jakim stanie są osoby podróżujące Jazzem, ani czy przyczyną wypadku było zwykłe zagapienie się, czy może coś poważniejszego.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.