Molly Taylor nabiera rajdowej pokory…

Molly Taylor ukończyła, najtrudniejszy w swojej karierze, Rajd Finlandii na 9 pozycji w klasyfikacji WRC Academy. Nie udało się jej odrobić straty czasowej poniesionej na pierwszym odcinku specjalnym.

Molly Taylor podczas Rally Oberhere.

– Złapaliśmy kapcia i po konsultacji z serwisem próbowaliśmy dojechać do mety odcinka bez zmiany koła, by nie stracić jeszcze więcej czasu – mówi Molly, która po pechowym oesie zanotowała stratę 5 minut do lidera WRC Academy.

Opisywanie trasy przed Rajdem Finlandii.

Rajd Finlandii, mimo kiepskiego początku, był dla Molly cennym doświadczeniem:
– Wiemy już, co musimy zrobić, żeby poprawić nasze czasy. Ale co innego wiedzieć, a co innego to opanować – żartuje Molly – Odczuliśmy znaczną poprawę na szybkich partiach rajdu, ale na tych wolniejszych i technicznych czeka mnie jeszcze sporo nauki. Uwielbiam Rajd Finlandii za te szybkie trasy zwane „szutrowym Grand Prix”. To był rajd moich marzeń, chciałabym tam jeszcze wrócić, ale już o wiele szybciej pojechać – podsumowuje z uśmiechem młoda zawodniczka.

Zmagania podczas Rajdu Finlandii.

Teraz na Molly czeka nowe wyzwanie – asfaltowa runda WRC w Niemczech i kolejna we Francji. Jej dotychczasowe doświadczenia w przeważającej mierze dotyczą nawierzchni szutrowej, więc zawodniczka zdecydowała się na start „zerówką” na asfaltowym Rally Oberhere.
– To była świetna okazja do zdobycia dodatkowego doświadczenia na asfalcie i w dodatku przy deszczowej aurze. Hamowanie po długich prostych przy tak dużej ilości wody – to prawdziwe wyzwanie. Mimo moich początkowych obaw, co do nowej nawierzchni, warunki bardzo mi się spodobały. A do tego atmosfera rajdu była wspaniała! – wspomina Molly.

O jedynej kobiecie – Molly Taylor – w Akademii WRC przeczytasz tutaj.
Start „zerówką” na Rally Oberhere.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze