„Mój Chłopiec, Motor i Ja” Halina Korolec-Bujakowska

Mamy rok 1934 dwójka nowożeńców postanawia wyruszyć w podróż poślubną, nic by w tym nie było interesującego, gdyby nie fakt, że trasa miała biec z Druskiennik do Szanghaju, a środkiem lokomocji tej dwójki, stać się miał motocykl B.S.A. z koszem o mocy zaledwie 10 KM!!

Halina Korolec-Bujakowska w sposób lekki, opisuje w swoim dzienniku podróż jej oraz jej męża, która trwała rok i siedem miesięcy. Młodzi małżonkowie przemierzyli motocyklem blisko 24 000km pokonując między innymi, takie kraje jak Turcja, Syria, Irak, Persja, Indie, Birmę, Indochiny czy Chiny. Historia ich podróży z pewnością spodoba się miłośnikom „męskiej przygody”, nie zabraknie w książce, także autoironii czy humoru. Halina Korolec-Bujakowska z lekkością opisuję życie, obyczaje oraz stroje mieszkańców, państw, przez które przejechała wraz z mężem. Beztrosko rzucony pomysł, w pewnym momencie przestaje się toczyć zgodnie z planem i tak wielka przygoda tej dwójki, staje się początkiem zupełnie nowego ich życia.

Bohaterami tej romantycznej, nasyconej przygodą książki jest dwoje młodych ludzi, Halina i Stanisław Bujakowscy. Relacja z ich pionierskiej wyprawy motocyklowej do Chin miała się ukazać siedemdziesiąt lat temu. Tak się jednak nie stało.
fot. Wydawnictwo W.A.B.

Jeśli jesteś miłośnikiem „Wielkiej Wyprawy” (ang. Long Way Round) z pewnością musisz dołączyć tę książkę do swojej domowej biblioteki. Niesamowita opowieść tych dwojga z pewnością Ciebie zaczaruję, gdyż, jeśli oni w 1934 roku, mogli od tak wskoczyć na motocykl i przy prawie zerowym budżecie wyruszyć na drugi koniec świata… to czemu Tobie miałoby się to nie udać? Halina Korolec-Bujakowska uświadamia nam, że marzenia są od tego, aby je realizować.

Książka miała swoją premierę na stoisku wydawnictwa W.A.B. na Targach Książki w Warszawie w dniach 13-15 maja 2011 roku!
fot. Wydawnictwo W.A.B.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze