Modna fryzura, a bezpieczna jazda

Okazuje się, że modna fryzura to nie tylko kwestia naszej urody i bycia w zgodzie z najnowszymi trendami. Połączenie długich włosów i super modnej grzywki to mieszanka wybuchowa i ryzyko wypadku samochodowego.

 

fot. Motocaina

Problem wydaje się dość abstrakcyjny, no bo jak piękne zadbane włosy, ułożone w najmodniejszy sposób mogą nie być naszym sprzymierzeńcem w czasie jazdy, skoro na codzień pozwalają nam podbijać miasto i łapać zazdrosne spojrzenia naszych pseudo-koleżanek? Okazuje się jednak, że mogą nie tylko nie pomóc, ale i przeszkadzać.

Zgodnie z wynikami badań Szkoły Jazdy Renault  aż 67% kobiet kierowców nosi fryzury, które mogą w znacznym stopniu ograniczać im widoczność w czasie jazdy samochodem i co za tym idzie zagrażać ich bezpieczeństwu. Na liście najniebezpieczniejszych fryzurowych wariacji jest długa grzywka, która sięgając lini oczu zasłania wzrok prowadzącym paniom. To nie jedyne kobiece przestępstwo…

57% zmotoryzowanych kobiet deklaruje, że poprawia sobie fryzurę w trakcie jazdy samochodem (ja postanowiłam się od dzisiaj pilnować) odrywając tym samym jedną rękę od kierownicy i tracąc na chwilę sprzed oczu fragment jezdni.10% przyznaje, że nie upina sobie włosów by lepiej widzieć, gdyż może zniszczyć to ich fryzurę. Tymczasem, jak mówi Zbigniew Weseli, Dyrektor Szkoły Renault „Optymalna widoczność to podstawa bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Włosy opadające na oczy mogą znacznie zminimalizować pole widzenia”

Co zrobić by wyglądać pięknie i jechać bezpiecznie? W samochodzie zawsze mieć pod ręką spinkę lub gumkę do włosów albo zbierać grzywkę z czoła okularami słonecznymi. Dobrym rozwiązaniem jest też zainwestowanie w nową, bardziej praktyczną fryzurę – obecne trendy są przyjazne bezpiecznej podróży za kierownicą. Ważna jest też pewność siebie. Nawet najlepsze uczesanie nie zrobi z nas nagle kogoś wyjątkowego, warto więc zadbać o to by o względy innych starać się inną drogą, a za kierownicą samochodu wsiadać bezpiecznie.Najnowsze

Stwórz samochody 3D

Idealna zabawka na produktywne, letnie wakacyjne dni. Masz dziecko i chcesz zorganizować mu czas albo sama lubisz robótki ręczne? Kup specjalne samochodowe foremki.

fot. Feniks-2008 (użytkownik Allegro)

Od pewnego czasu zaobserwować można wielki powrót robótek ręcznych. Na forach internetowych panie (i nie tylko) wymieniają swoje uwagi dotyczące robienia na drutach, własnoręcznego przygotowywania biżuterii, sztuki decoupage czy lepienia w glinie. Dziś prezentujemy wam więc motoryzacyjny gadżet, który za tymi trendami podąża.

Przed wami zestaw plastikowych foremek w kształcie samochodów. Używamy ich bynajmniej nie w piaskownicy, a podczas domowych prób stworzenia czegoś własnego i kreatywnego. Foremki wypełnić można gipsem czy woskiem, a nawet ciastem. Ciekawe może być też stworzenie kolorowych mydełek w kształcie samochodów lub… wielkich kostek lodu, które zaserwować będziemy mogły podczas letnich garden party w dzbankach pełnych soku.

Komplet 5 foremek kupić można na Allegro na 25,90 zł. To ciekawa alternatywa dla komputerowych gier i szansa na rodzinne konstruowanie samochodów oraz sprawdzenie swoich umiejętności artystycznych. Ponieważ po stworzeniu auta 3D nadchodzi etap malowania, posiadając foremki można zorganizować również rodzinny konkurs na najlepszego lakiernika. Jedna, niedroga zabawka i naprawdę wiele możliwości, a co najważniejsze, z samochodami w tle.

Link do aukcji

Najnowsze

Kaski ozdabiane… powypadkowo?

Niektóre "dzieła sztuki" mają do siebie to, że są niezrozumiałe dla szarego człowieka. Czy tak jest w przypadku niezwykłych kasków?

Sztuka użytkowa, czy edukacyjna?
fot. Tom Darracot

Wyglądają jak kaski motocyklowe i pewnie niejedna osoba przechodząc koło nich, chciałaby założyć je na głowę i pojechać przed siebie – byłby jednak pewien problem… Czarne kaski pokrywane dodatkową powłoką nie są jednym z akcesoriów motocyklowych, a swoistym dziełem sztuki, stworzonym przez Amerykanina –  Tom’a Darracot’a.

Kaski charakteryzuje jeszcze jedna niezwykła rzecz – czarna powłoka, która je pokrywa przypomina szkolną tablicę – można po niej pisać kredą. Ciekawa funkcjonalność, która umożliwiałaby nam aż do najbliższego deszczu podróżowanie z ulubionym motto, podobizną ukochanego, czy listą zakupów, ma jednak w tym przypadku inny, mniej romantyczny i pragmatyczny cel. Namalowane na kaskach kreski i krzyżyki, to zgodnie z tytułem całego cyklu prac tzw. „crash marks”, a więc ślady powypadkowe.

Kolorowe kaski w niespotykane wzory chciałaby pewnie każda z nas, jednak gdy okazuje się, że są one rzeźbami i to nawiązującymi do krwawych, niebezpiecznych wypadków, przestaje być to miłą ciekawostką. Sztuka rzeczywiście porafi być czasem niezrozumiała, nawet dla tych, którzy bardzo starają się, aby pojąć jej sens.

Więcej prac kontrowersyjnego artysty znajdziecie tutaj.

Najnowsze

Co łączy Dorotę Gardias i Marka Nygę – film

Pogodynka i kierowca wyścigowy, który najpierw na motocyklach, a teraz na górskich oesach święci triumfy to duet przedziwny. A jednak! Zobacz trailer, który może być wstępem do czegoś bardzo intrygującego...

fot. Pro-Sprint Promotion

O współpracy Marka Nygi z Dorotą Gardias – prezenterką pogody w TVN – przy okazji Motoorkiestry pisałyśmy wcześniej tu, a o ich eskorcie policyjnej tu.

Czy wspólne pojawianie sie przy okazji imprez motoryzacyjnych oznacza, że niebawem zobaczymy ich w jakimś poważniejszym przedsięwzięciu? Okaże się niebawem. Tymczasem zapraszamy na zapowiedź tego, co już niebawem…

Poniżej także fragment programu „Raport” z TVN Turbo, gdzie Dorota Gardias była szkolona przez Marka Nygę na torze Kielce, przygotowania przed wspólnym przejazdem na OS Karowa podczas Rajdu Barbórki 2009 oraz onboard z ich występu podczas Motoorkiestry.

 

 


Najnowsze

Naucz się projektować samochody!

To nie lada gratka dla osób zainteresowanych projektowaniem samochodów: posiadając własne, atrakcyjne portfolio mogą one wziąć udział w warsztatach projektowania samochodów organizowanych przez Mazdę podczas Gdynia Design Days.

Właśnie ten samochód ma inspirować uczestników warsztatów projektowania aut, czyli Mazda MX-5.
fot. Mazda

Mazda po raz kolejny przygotowała niespodziankę dla miłośników designu i motoryzacji.  Po arcyciekawym konkursie Zoom Zoom Mada Design, którego jeden z projektów prezentowałyśmy ostatnio, 18 czerwca podczas Gdynia Design Days, w Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się całodniowe warsztaty z projektowania samochodu, które poprowadzi wybitny polski car designer – Janusz Kaniewski.

Warsztaty przebiegać będą etapowo od wprowadzenia teoretycznego, a więc omówienia procesu projektowania samochodu i wstępnych koncepcji, aż do modelowania i powstania samego  projektu auta. Uczestnicy będą mogli posłuchać również o zarysie historii designu samochodowego. i o wizji  rozwoju tej dyscypliny według Janusza Kaniewskiego. Inspiracją podczas warsztatów ma być kultowy kabriolet Mazdy – model MX-5.

Każdy z uczestników warsztatów będzie miał za zadanie wykonanie ręcznych szkiców, a następnie wybór techniki ilustracji. Pod okiem projektanta prowadzone będą indywidualne korekty, wspólna dyskusja i workshop demo ilustracji komputerowej.

Warsztaty projektowania samochodów, skierowane są do studentów uczelni projektowych, młodych projektantów do 30. roku życia, zainteresowanych branżą motoryzacyjną. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie portfolio i to właśnie osoby z najlepszymi pracami zostaną przyjęte na warsztaty. Formularz zgłoszeniowy oraz portfolio (w formacie pps – PowerPoint lub pdf) można wysyłać do dnia 10 czerwca 2010 na adres: autowarsztaty@gdyniadesigndays.eu

Jak mówi prowadzący warsztaty Janusz Kaniewski:
– Moją ambicją jest stworzenie w Polsce szkoły zawodowej, która daje fach w ręce młodych i twórczych ludzi. Początkiem do niej są liczne warsztaty, które organizuję we współpracy z producentami i instytucjami. W tym roku w Gdyni spodziewam się otwartych, ale doświadczonych już umysłów. Osób, które mają pomysł na siebie lub tego pomysłu szukają. Mam nadzieję, że podczas warsztatów stworzymy coś co nie będzie zwyczajną kalką dotychczasowych prac, a zawierać będzie w sobie nutę kreowanej przez projektantów przyszłości.

Najnowsze