Mobilne stacje diagnostyczne w walce z niesprawnymi samochodami użytkowymi

Inspekcja Transportu Drogowego w swoim arsenale od niedawna dysponuje mobilną stacja diagnostyczną, która sprawdzi nie tylko stan zawieszenia, czy układ hamulcowy, ale także czas pracy kierowców, jak i oceni jakość spalin.

W wyniku kontroli na opolskim odcinku autostrady A4, jak informuje Inspekcja Transportu Drogowego przy użyciu mobilnych stacji diagnostycznych zatrzymano aż 21 dowodów rejestracyjnych i ustanowiono 6 zakazów dalszej jazdy. Inspektorzy od wczesnych godzin porannych 28 maja 2019 r. kontrolowali kierowców samochodów uzytkowych. 

„Efekty? Inspektorzy sprawdzili 42 pojazdy, w 21 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych, nałożono 28 mandatów karnych, wszczęto 9 postępowań administracyjnych, w 4 przypadkach ujawniono stosowanie emulatorów Adblue, a jeden z kierowców jechał na magnesie.”
– taką informację znajdziemy w oficjalnym komunikacie opolskiego ITD.

Kontrole przeprowadzone przy użyciu mobilnej stacji diagnostycznej pozwalają inspektorom sprawdzić bardzo dokładnie układ hamulcowy, kierowniczy oraz stan zawieszenia samochodu. 

Stacja diagnostyczna mobilna ma także dymomierz i analizator spalin, dzięki którym można wyeliminować z drogi pojazdy zanieczyszczające w duzym stopniu środowisko. Jeśli kierowca celowo zakłóca pracę tachografu i emulatorów Adblue inspektorom pomagają specjalne zestawy kontrolne. Kontrola jest  zatem kompleksowa – od stanu technicznego samochodu po czas pracy. 

W najbliższym czasie Główny Inspektorat Ruchu Drogowego planuje zakupić kolejne 16 mobilnych stacji diagnostycznych i 64 pojazdy typu furgon wraz ze specjalistycznym wyposażeniem.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Wyniki zgodne z oczekiwaniami. Janusze Biznesu oszczędzają na wszystkim, byle tylko dowieźć nam na czas ciepłe bułki do sklepów. Mam wrażenie, że to druga, zaraz po taksówkarzach, cebulowa branża związana z motoryzacją.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze