Młodzi zdolni tworzą Alfy

Mając dwadzieścia lat wydaje się, że Świat leży u Twoich stóp i są tacy, którzy to udowadniają. Na przykład tworząc piękne samochody - takie, jak Alfy Romeo.

Projekt młodego studenta. Współczesna Alfa Romeo Montreal
fot. Alfa News

Alfa Romeo Montreal to samochód, którego przepiękna historia rozpoczyna się ponad 40 lat temu, w 1967 roku w Kanadzie. Samochód o oryginalnych kształtach i sportowym zacięciu był produkowany przez 10 lat i sprzedany w około 4 tysięcy egzemplarzach. Sylwetka auta to dzieło twórcy Lamborghini Miura, Lancii Stratos czy Maserati Quattroporte – Marcello Gandini. Oryginalny Montreal był napędzany 200 konnym silnikiem 2,6 litra 8V.

Dziś, w 2010 roku, legenda modelu Montreal powraca – i to nie tylko na kartach historii. W konkursie skierowanym do młodych  „Stile Italiano Giovani 2010” zadaniem designerów i mistrzów rysunku było stworzenie współczesnego modelu opierającego się na  pierwotnym modelu Alfy Romeo Montreal. Zwycięski projekt, widoczny na zdjęciu jest podobny do obecnych Alf, równie dynamiczny i równie innowacyjny, jak legenda z którą się mierzy, a przy tym tchnie historią tamtych czasów, w których szybkie samochody wchodziły na salony i były symbolem hedonistycznej radości życia. Twórcą projektu jest zaledwie 20 letni student Davide Verenna. Samochód zaprezentowano podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze