Karolina Chojnacka

Młody Polak staje na podium w F4! Rośnie następca Kubicy?

Roman Biliński w pięknym stylu wywalczył trzecie miejsce w wyścigu British F4 na Oulton Park Circuit.

Czy rośnie nam następca Roberta Kubicy? W ciągu zaledwie kilku lat uczestniczenia w wyścigach kartingowych Roman Biliński został zdobywcą trofeum 2017 Rissington Championship oraz nagrody Nigela Mansella „Najbardziej obiecujący kierowca”. Jego pierwszy sezon startów w kategorii Ginetta Juniors okazał się równie udany – zajął 1. miejsce wśród debiutantów w zawodach Ginetta Junior Winter Series 2018, rozgrywanych na torze Brands Hatch.

Od sezonu 2020 Roman Biliński ściga się w F4 British Championship. W tym sezonie polski kierowca reprezentuje barwy zespołu Carlin. Na początku tego sezonu Biliński mówił:

Poprzedni sezon dał mi wiele wyjątkowo cennych doświadczeń. Teraz zamierzam je wykorzystać w teamie, który naprawdę może ujawnić mój potencjał. Dobrze wiem, jaka konkurencja panuje w tych mistrzostwach. Mam przed sobą pracowitą zimę. Zamierzam testować, nadal się uczyć.

Podczas wyścigu British F4 na Oulton Park Circuit Roman Biliński wywalczył pierwsze podium w sezonie,a  czwarte w karierze. To również wyrównanie najlepszego wyniku polskiego kierowcy w F4 British Championship.

Wyścig na Oulton Park Circuit był ostatnim wyścigiem F4 British Championship w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej F4 British Championship Roman Biliński zajął 10 pozycję.