Mitsubishi jednak zostanie w Europie na dłużej? Kolejne zastanawiające doniesienia

Telenoweli pod tytułem „Czy Mistubishi zniknie z Europy” ciąg dalszy. Tym razem mamy dla odmiany dobrą wiadomość, ale nie jest ona, podobnie jak wcześniejsze, oficjalna.

Najpierw pojawiła się informacja, że Mitsubishi wstrzymuje premiery nowych modeli na europejskim rynku, a później nieoficjalne doniesienia na temat tego, że ASX, Outlander oraz Eclipse Cross znikną z oferty już we wrześniu. Mitsubishi Motors Polska odniosło się do naszego materiału na ten temat i podkreślało, że doniesienia, iż miałoby zniknąć z Europy, są nieprawdziwe a decyzję o zamrożeniu premier i sprzedawaniu obecnych modeli (jak ASX obecny na rynku od 10 lat oraz Outlander, który debiutował 8 lat temu) nazywa „racjonalną”. Przy okazji podkreślono także, iż serwisy i obsługa posprzedażowa będzie działać bez zmian. Co jest oczywiste, ponieważ marki utrzymują swoje serwisy nawet jeśli zupełnie żegnają się z jakimś rynkiem. Czego Mitsubishi przecież nie robi.

Mitsubishi zniknie z Europy szybciej, niż sądziliśmy?

Te zapewnienia mogą mieć twardą podstawę w postaci planów wprowadzenia na nasz rynek modelu Eclipse Cross w wersji hybrydowej plug-in. Niestety ponownie są to informacje nieoficjalne. Podający je serwis Atomotive News powołuje się na anonimowe, ale pewne źródła. Z kolei przedstawiciele Mitsubishi Europe zaprzeczają, aby zostały podjęte jakiekolwiek decyzje związane z taką premierą.

Test Mitsubishi Eclipse Cross

Wprowadzenie hybrydy plug-in na nasz rynek wydaje się logicznym posunięciem, ponieważ największym problemem jest obecnie sprostanie nierealnym normom emisji CO2, z którymi doskonale radzą sobie modele z takim właśnie napędem. Jego pojawienie się już zresztą zapowiedziano – najpóźniej w marcu 2021 roku zadebiutuje gruntownie zmodernizowany Eclipse Cross (będzie miał między innymi zupełnie zmieniony tył oraz przód z podwójnymi przednimi światłami). Potwierdzoną nowością będzie także napęd hybrydowy plug-in, oparty na 2-litrowym silniku benzynowym. Mitsubishi pokazało już nawet pierwsze zdjęcie, które ma podgrzać atmosferę przed premierą odświeżonego Eclipse Cross.

Nie ma więc powodu, dla którego taka wersja nie miałaby pojawić się w Europie. Niestety według nieoficjalnych doniesień, dostępna byłaby tylko w wybranych krajach – Niemczech, Włoszech i we Francji.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze