Mistrzowie lewego pasa i niecierpliwy kierowca. Skoczyło się bardzo dziwną stłuczką

Mistrzowie lewego pasa i niecierpliwy kierowca. Skoczyło się bardzo dziwną stłuczką

17 lutego 2021
1
Jazda po polskich drogach potrafi dostarczyć niejeden powód do zdenerwowania. Niektórym kierowcom brakuje do tego cierpliwości i później dochodzi do takich sytuacji, jak na poniższym nagraniu.

Wideo rozpoczyna jakże polski widok na autostradzie A2. Samochody osobowe (w tym ten z kamerą) snują się lewym pasem, ponieważ na prawym w oddali majaczy tir. Przecież prawdziwy polski kierowca nie zjedzie na prawy, skoro za minutę, najdalej dwie, będzie wyprzedzał ciężarówkę, prawda?

Kierująca Mercedesem chciała wyprzedzić mistrza lewego pasa. Zapomniała, że jest zima

Poirytowało to kierowcę białego SUV-a, który zdecydował się wyprzedzić maruderów prawym pasem. Zupełnie mu się nie dziwimy, ale zrobił to w zupełnie nieprzemyślany sposób. Nie wyprzedzał z dużą prędkością, co mu się chwali, ale nie wziął pod uwagę odległości między pojazdami oraz stanu nawierzchni. Zamierzał wyprzedzić zarówno samochód z kamerą, jak i auto przed nim, ale nie miał na tyle miejsca. Kiedy to zauważył, zaczął hamować, ale nawierzchnia najwyraźniej była śliska (nie wiedział o tym?) i miał spore problemy z wytraceniem prędkości. Wtedy kierowca tira nacisnął hamulec. Zauważył korek w oddali, ale nie to, że na ogonie ma SUV-a.

Mistrzyni lewego pasa została ukarana przez szeryfa

Wyprzedzający kierowca miał do wyboru zjechać na ośnieżone pobocze i ryzykować utratę panowania nad autem, albo próbować wcisnąć się na lewy pas. Na opcję numer dwa było za mało miejsca, ale i tak ją wybrał. Finał zobaczycie na poniższym nagraniu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!