Mini Paddy Hopkirk Edition – legendarny numer 37 wraca do gry

Model specjalny na cześć zwycięskiego kierowcy upamiętnia pierwszy triumf klasycznego modelu Mini podczas legendarnego Rajdu Monte Carlo w 1964 roku. Będzie dostępny od października 2020 roku na wybranych rynkach jako 3-drzwiowe i 5-drzwiowe Mini Cooper S oraz Mini John Cooper Works.

Minęło 56 lat, ale wspomnienia o wielkim triumfie małego samochodu z numerem startowym 37 są nadal żywe. W 1964 roku klasyczny Mini Cooper S odniósł pierwsze z trzech zwycięstw w klasyfikacji generalnej w legendarnym rajdzie Monte Carlo. Za kierownicą: 30-letni wówczas kierowca rajdowy z Irlandii Północnej Patrick „Paddy” Hopkirk. 

Niezaprzeczalnym przypomnieniem o wyczynie Hopkirka w klasycznym Mini jest zwycięski numer startowy 37, który w stylizowanej formie znajduje się na drzwiach kierowcy i pasażera modelu Edition.Podobnie jak słynny numer startowy i potężny silnik lakier w kolorze Chili Red i biały dach modelu Edition inspirowane są historycznym pierwowzorem.

Mini Paddy Hopkirk Edition - legendarny numer 37 wraca do gry

Model Edition łączy w sobie lakier w stylu historycznego zwycięzcy rajdu z 17-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich John Cooper Works Track Spoke Black lub 18-calowymi kutymi obręczami kół ze stopów lekkich John Cooper Works Cross Spoke Jet Black Matte i wieloma innymi akcentami w ciemnych kolorach.

Obramowanie i pozioma belka atrapy chłodnicy są wykończone w błyszczącym kolorze czarnym, podobnie jak wstawki w dolnych wlotach powietrza, otwór w masce silnika, klamki drzwi, pokrywa wlewu paliwa, uchwyt klapy tylnej, logo MINI z przodu i z tyłu, a także obramowania reflektorów i lamp tylnych.

Mini Paddy Hopkirk Edition - legendarny numer 37 wraca do gry

Numer startowy 37 pojawia się również na ozdobnikach obok kierunkowskazów bocznych.

Mini Paddy Hopkirk Edition - legendarny numer 37 wraca do gry

Inne charakterystyczne elementy zewnętrzne to reflektory diodowe i lampy tylne w stylistyce flagi Union Jack, naklejki z napisem „Paddy Hopkirk Monte Carlo” oraz pojedynczy biały pas na masce po stronie kierowcy, który podobnie jak klapa tylna modelu Edition nosi podpis zwycięzcy Rajdu Monte Carlo z 1964 roku.

Mini Paddy Hopkirk Edition - legendarny numer 37 wraca do gry

Ponadto na pasie na masce widnieje w postaci grafiki z efektem 3D słynna kombinacja cyfr i liter 33 EJB z tablicy rejestracyjnej zwycięskiego samochodu z Monte Carlo z 1964 roku.

Zobacz: Test Mini Cooper SE – elektryczny mini gokart

W Mini Paddy Hopkirk Edition zawarty jest również pakiet Mini Excitement oraz dostęp komfortowy. Specyficzna dla rynku konfiguracja obejmuje również dodatkowe reflektory w kolorze Piano Black, etui na kluczyk z numerem startowym 37 oraz listwy ozdobne między karoserią a nadbudową kabiny w kolorze Piano Black. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze