Mick Schumacher będzie ścigać się w Formule 1!

02 grudnia 2020
4
Młody kierowca będzie w sezonie 2021 reprezentować zespół Haas.

Nie jest to informacja szokująca. Chyba każdy kibic spodziewał się, że po niezwykle udanym sezonie w F2, Mick Schumacher zostanie nagrodzony przez Ferrari (Niemiec jest członkiem Akademii Kierowców Ferrari) i otrzyma awans do F1, królowej sportów motorowych. No i stało się!

Mick Schumacher, syn siedmiokrotnego mistrza świata, legendarnego Michaela, został potwierdzony jako kierowca zespołu Haas, od sezonu 2021. Z Haasem podpisał wieloletni kontrakt.

Schumacher nie ukrywa podekscytowania perspektywą startów w Formule 1:

Perspektywa startów w Formule 1, w przyszłym roku, sprawiła, że jestem niesamowicie szczęśliwy i po prostu zaniemówiłem. Dziękuję Haas F1 Team, Scuderii Ferrari i Akademii Kierowców Ferrari, za zaufanie, jakim mnie obdarzyli.

Chcę też wyrazić uznanie i okazać miłość moim rodzicom, bo to dzięki im wszystko zawdzięczam. Zawsze wierzyłem, że spełnię moje marzenie o F1. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim fanom sportów motorowych, którzy wspierali moją karierę. Dam z siebie wszystko, jak zawsze i nie mogę doczekać się wspólnej podróży z Haas F1.

Przeczytaj też: Mick Schumacher zasiądzie za kierownicą legendarnego bolidu Ferrari

Partnerem młodego Schumachera w amerykańskim zespole będzie Rosjanin, Nikita Mazepin. Obydwaj pierwszy raz będą mogli sprawdzić bolid Haasa podczas testów dla młodych kierowców, które odbędą się dwa dni po Grand Prix Abu Zabi.

Komentarze

podpis
02 grudnia 2020 18:14
i ..nic...nie..osiagnie
Nie...wystarczy...miec...slawnego...tatusia
zyti > podpis
03 grudnia 2020 03:11
ty nie masz slawnego tatusia i tez nic nie osiagnales i nie osiagnies
Zadowolony z życia > zyti
03 grudnia 2020 10:25
Dobre xD
Precz z hejterami :)
Tina
03 grudnia 2020 20:03
Zobaczymy co pokaże, w F2 daje radę, więc nie jedzie chyba tylko na nazwisku ojca