
Michał Hadaś zaprojektował stroje miejskie w stylu Mazda
25 maja, podczas pokazu najnowszej kolekcji paprocki&brzozowski, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w 6. edycji konkursu Mazda Design. Nagrodę otrzymał Michał Hadaś za projekt miejskiej odzieży oraz Fryderyk Zyska za model pojazdu Mazda Soap Box.
Tegoroczne nagrody w dwóch kategoriach – samochód sportowy Mazda i miejskie stroje KODO – wręczono w Praskiej Drukarni w Warszawie, przed pokazem kolekcji jesień-zima z atelier Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego, jurorów tegorocznej edycji konkursu.
Prototyp przełamującego konwencje modelu Mazda Soap Box, autorstwa Fryderyka Zyski, znalazł się w centralnym miejscu strefy Mazdy, zaś zwycięskie stroje miejskie KODO, zaprojektowane przez Michała Hadasia, zostały zaprezentowane na wybiegu przez Joannę Koroniewską i Macieja Dowbora, tuż przed pokazem kolekcji paprocki&brzozowski.

Oprócz realizacji projektów zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 15 000 zł oraz wyjadą na weekend kreatywności do Barcelony.
Oprócz nagród Grand Prix, jury przyznało dwa wyróżnienia – Tomaszowi Miłoszowi (kategoria samochód) i Dawidowi Rysiowi (kategoria stroje) oraz wyróżnienia za prace z fantazją dla Martyny Sowik i Kamila Podolaka.
Nagroda Grand Prix w kategorii stroje miejskie: Michał Hadaś – Wrocławianin, od 18 roku życia pod własną marką wykonuje projekty na indywidualne zamówienia. Projektowania uczył się na kursach w Central Saint Martins w Londynie, w tym roku planuje rozpoczęcie studiów na London College of Fashion. Miłośnik sportu, interesuje się sztuką, muzyką oraz modą konceptualną.

Opis pracy: asymetryczne linie, odważne cięcia, dynamika formy – filozofia KODO nadaje pozornie statycznym przedmiotom ruch. Przy projektowaniu moich strojów miejskich chciałem ukazać precyzję i opanowanie, ale zarazem szybkość i moc. Moje projekty przybrały ostateczną trójwymiarową formę by móc odzwierciedlić siłę, lekkość i piękno samochodu Mazda6. Projekty zostały wykonane ręcznie z najwyższej jakości materiałów, czym nawiązują do jakości i precyzji wykonania samochodów Mazda.

Nagroda Grand Prix w kategorii samochód sportowy Mazda: Fryderyk Zyska – absolwent Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, projektant produktu. Wierzy, że wzornictwo ma kluczowe znaczenie w życiu codziennym. Innowacyjność i łamanie ograniczeń materiałowych to styl najlepiej określający sposób jego pracy. Związek estetyki, formy i technologii traktuje jako najistotniejszy aspekt tworzenia. Kunszt projektanta zdobywał pod okiem dr Marka Liskiewicza. Umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań związanych z estetyką i formą, rozwijał w pracowni prof. Piotra Bożyka, gdzie również przygotował projekt dyplomowy. Stypendysta Atelier Projektowania Środków Transportu dr Stefana Kleina VSVU w Bratysławie. Laureat konkursu TVP „Dolina Kreatywna” w dziedzinie Design, za projekt ekologicznej łodzi z napędem hybrydowym. Zdobywca Grand Prix pierwszej edycji konkursu Mazda Design, za projekt pojazdu elektrycznego inspirowanego ciałem kobiety. Realizuje się jako projektant prowadząc studio Diuk Concept Store.

Opis pracy: Mazda Soap Box to pojazd przeznaczony do uczestnictwa w programie wyścigów samochodowych dla młodzieży. Od 1934 roku w lipcu, w Derby Downs w Akron, Ohio, odbywają się cyklicznie Mistrzostwa Świata. Zgodnie ze specyfiką wyścigu, Mazda Soap Box pozbawiona jest zasilania, a napęd opiera na ciężkości przeniesień, wspomaganych lekkimi materiałami z nanorurek grafenowych oraz rozwiązaniach aerodynamicznych zmniejszających maksymalnie współczynnik oporu powietrza. Mazda Soap Box to połączenie sportowego współzawodnictwa z tworzeniem więzi z marką. Odwołuje się do sportowego ducha Mazdy w najczystszej formie. Minimum obciążeń, maksimum przyjemności z jazdy.
Najnowsze
-
Kierowcy nadal zapominają o nowych zasadach kontroli drogowej. Konsekwencje mogą być poważne
Zatrzymanie przez policję to nic przyjemnego, ale między innymi dlatego zostały ustalone zasady, jakimi trzeba kierować się podczas kontroli drogowej. Jeśli kierowca wie, jak zachować się w takiej sytuacji jest spokojniejszy, podobnie jak policjant, widzący zdyscyplinowanego obywatela. Na niezdyscyplinowanych czeka nawet 30 tys. zł kary. -
Ten SUV może zapłonąć! Kia Sportage i duża akcja przywoławcza – znowu. To nie elektryk.
-
Emilia Rotko opowiada o intensywnym sezonie kartingowym 2022
-
Jak sprawdzić punkty karne 2023 – wystarczy smartfon i jedna aplikacja
-
Najgorzej zaparkowane samochody – straż miejska podzieliła się rankingiem
Zostaw komentarz: