Michael Schumacher wraca do F1

Michael Schumacher - siedmiokrotny mistrz świata F1, będzie startował w sezonie 2010 w zespole Mercedes Grand Prix - potwierdzono na dzisiejszej telekonferencji.

Michael Schumacher
fot. Ferrari

41-letni Michael Schumacher podpisał kontrakt z ekipą Srebrnych Strzał po serii rozmów z Rossem Brawnem, z którym niegdyś wywalczył swoje zwycięstwa. Na konferencji podkreślił, że odzyskał energię po 3-letnim okresie absencji w jego ukochanym sporcie. Schumi nie może narzekać na biedę, jednak być może przekonała go kwota za starty – wg niepotwierdzonych źródeł kontrakt opiewa na 7 milonów euro.

Od 2006 roku – po swoim hucznym odejściu z Formuły 1 – mistrz zajmował się doradztwem w teamie Ferrari. Pod koniec minionego sezonu rozważał powrót do F1 i w tym celu spotykał się z decydentami Mercedesa i Brawn GP.

Zespół Mercedes Grand Prix będzie reprezentował zatem w przyszłym sezonie Nico Rosberg i „wieczny” Michael Schumacher. 

Nico Rosberg
fot. Mercedes

Istniejący od 1995 roku zespół McLaren Mercedes w 2009 roku zakończył swój 15. wspólny sezon Formuły 1. Teraz Mercedes-Benz ze swoim fabrycznym zespołem pod nazwą Mercedes Grand Prix i McLaren będą nadal ze sobą wspołpracować na zasadzie partnerstwa, obejmującego m. in. możliwość dostarczania McLarenowi silników do 2015 roku.

Zespół Mercedesa jest kierowany przez dotychczasowe szefostwo zespołu Brawn GP, pod wodzą Rossa Brawna.

Mercedes Grand Prix podlega sekcji Mercedes-Benz Motorsport i jej kierownikowi, Norbertowi Haugowi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze