Mercedes z tysięcy potłuczonych luster

Jordan Griska to rzeźbiarz z Brooklynu, który wpadł na ciekawy pomysł prezentujący jego miłość do czterech kółek. Wykorzystał do tego tysiące stłuczonych luster, które połączył w kształt przypominający Mercedesa Klasy S.

Mercedes S500 W220 to często spotykany pojazd na naszych drogach. Auto nie cieszy się dobrą opinią na rynku wtórnym, ale swego czasu była to najbardziej zaawansowana technicznie limuzyna na świecie. 

To właśnie ten model stał się inspiracją dla Griska. Rzeźbiarz z Filadelfii jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Pensylwanii. Jego prace uhonorowano nagrodami Cresson Scholarship czy Governor`s Award. Bardzo często wystawia swoje dzieła na terenie Stanów Zjednoczonych oraz poza krajem.

Ostatnim głośnym projektem jest właśnie Mercedes Klasy S zbudowany z kilku tysięcy luster. Pojazd wygląda inaczej za każdym razem, gdy na niego spojrzymy. Prace nad tą instalacją nazwaną „wreck” (z ang. wrak) pochłonęły aż rok, a każdy element był docinany techniką laserową i montowany na specjalnym szkielecie. 

Aktualnie „potłuczony” Mercedes znajduje się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Filadelfii.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze