Quantcast
Daria Mikólska

Mercedes przedstawia elektryczną przyszłość. Oto koncept Vision AMG

Koncern ze Stuttgartu zaprezentował światu koncept, który pokazuje w jakim kierunku będzie podążać elektryczna przyszłość w tej marce. Vision AMG bazuje na nowej platformie AMG.EA i skrywa pod opływową karoserią wiele przełomowych rozwiązań.

Nad projektem czuwał niemiecki projektant Gorden Wagener wraz z zespołem. Najnowsze dzieło ma wskazywać kierunek firmy Mercedes-AMG od 2025 roku. Jak to zwykle bywa w przypadku odważnych konceptów, nadwozie charakteryzuje się efektownym płaszczyznami i sportowymi proporcjami. Długi rozstaw osi, mocno przechylony przedni słupek, krótki przedni zwis i nieco dłuższy tylny zwis są uzupełnione przez poszerzone nadkola i tylne błotniki.

Linia dachu dynamicznie opada w tylnej części nadwozia przechodząc płynnie w tylny, aktywny spojler. Bryła samochodu przypomina trochę kształt łzy, co od razu nasuwa skojarzenia z modelem EQXX zaprezentowanym na początku tego roku.

Zobacz: Mercedes i znany muzyk łączą siły. The Flip to samochód, który powstał w szczytnym celu

Ciekawe rozwiązanie zastosowano w przednich lampach LED. Składają się na kształt trójwymiarowej gwiazdy Mercedesa. Łączy je pas świetlny, który może wyświetlać różne animacje, np. komunikat powitalny lub stałe światło. Tylne lampy to okrągłe tuby, w których umieszczono po trzy pierścienie LED z małymi gwiazdkami. To również ukłon w stronę Mercedesa. Wyraźmy tylny dyfuzor został polakierowany w kolorze głębokiej czerni.

Najwięcej szczegółów skrywają technikalia tego konceptu. Wszystkie komponenty zespołu napędowego zostały opracowane od podstaw. Vision AMG powstał na zupełnie nowej platformie AMG.EA i jest zasilany zupełnie nowym, wysokowydajnym akumulatorem trakcyjnym.

Przeczytaj koniecznie: Mercedes-AMG SL – cena w Polsce. Uczucie wiatru we włosach ma swoją cenę… i to sporą

Auto napędza innowacyjny silnik o strumieniu osiowym opracowany przez spółkę Mercedes-Benz – YASA. Producent zapewnia, że w kompaktowej obudowie kryje się znacznie wyższa moc niż w konwencjonalnych rozwiązaniach. Mercedes nie zdradził jednak, z jakimi parametrami będziemy mieć do czynienia.

Vision AMG zapowiada pokrótce jak będzie przenikać DNA firmy AMG w elektryczną przyszłość marki. Pierwszy samochód bazujący na AMG.EA zadebiutuje już w 2025 roku. Trudno powiedzieć, czy koncept przetrwa w podobnej formie do modelu produkcyjnego. Szczerze wątpimy, ale mocno trzymamy kciuki za ten samochód.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze