Mercedes SLS AMG w Polsce – wystawa w Warszawie

Premiera modelu SLS AMG miała miejsce 9 kwietnia w warszawskim Muzeum Sztuki Współczesnej i towarzyszyło jej niezwykłe auto - legendarny Mercedes 300SL Gullwing . Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in. Anny Muchy.

 

fot. Mercedes

Aktorka na co dzień jeździ czerwonym Mercedesem klasy E, ale z pewnością nie miałaby nic przeciwko temu, aby w jej garażu zaparkował także choć jeden z dwóch zaprezentowanych w Muzeum Sztuki Współczesnej wspaniałych modeli spod znaku trójramiennej gwiazdy.

 

Jak na muzeum przystało, gwieździe wieczoru towarzyszył legendarny model 300SL Gullwing sprzed ponad pół wieku, dokładnie z pierwszego roku jego produkcji – 1954 i został oznaczony numerem nadwozia 99. Ten kultowy egzemplarz pochodził z kolekcji polskiego właściciela. Miał iście „damską” barwę, bo został polakierowany na kolor „strawberry red” – czerwień truskawki. Samochód powstał dzięki pasji amerykańskiego przedstawiciela Mercedes-Benz, Maximilinana Hoffmana, który namówił ówczesny zarząd Daimler-Benz do stworzenia seryjnej wersji produkcyjnej samochodu wyścigowego. Mercedesem 300 SL jeździli między innymi Sophia Loren, Zsa Zsa Gabor i Pablo Picasso. 

fot. Mercedes
fot. Mercedes

Najnowsze dziecko koncernu ze Stuttgartu przypomina swojego klasycznego przodka tylko otwieranymi ku górze drzwiami (stąd określenie Gullwing – czyli skrzydła mewy). SLS AMG w gamie Mercedesa zajmuje miejsce SLR-a McLarena F1.

fot. Mercedes

Nowoczesne aluminiowe nadwozie kryje potężny silnik 6,2 V8 o mocy 571 koni mechanicznych. Wprawny kierowca, który potrafi opanować napędzanego na tylną oś potwora, rozpędzi się do „setki” w 3,8 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero na 317 km/h.

Auto ma wyczynowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi oraz wydajny układ hamulcowy, który może być opcjonalnie wyposażony w ceramiczne tarcze hamulcowe.

Wszystkich zainteresowanych tym pięknym samochodem musimy sprowadzić od razu na ziemię. Ceny tego cacka rozpoczynają się od 810 tysięcy złotych, co oznacza, że nie będzie ono częstym gościem na polskich ulicach. Za to każdy szczęśliwy posiadacz Mercedesa SLS AMG może się poczuć jak Bernd Mäylander, oficjalny kierowca samochodu bezpieczeństwa w czasie zawodów Formuły 1. Nowa wersja SLS AMG to jedyne auto, którego żaden kierowca F1 nie może wyprzedzić…

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

nowy mercedes sls amg wygląda super 🙂

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

nowy mercedes sls amg wygląda super 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze