Mercedes, moda i Milla Jovovich

Co łączy Millę Jovovich z modą wiadomo - praca modelki i piękne kreacje zakładane podczas aktorskich gal. Co jednak łączy Millę, modę i Mercedesa? Nie wiecie? Przeczytajcie o Mercedes Benz Fashion Week.

fot. Mercedes

Aktorka o niebanalnej urodzie znana z „Piątego elementu” została twarzą tegorocznego wydarzenia mody Mercedes Benz Fashion Week 2011. Mimo przyszłorocznej daty w nazwie imprezy, rozpocznie się ona już za niewiele więcej niż miesiąc – 7 lipca i potrwa do 10. Podczas „modowego” tygodnia fanom najnowszych kolekcji i oryginalnego designu zaprezentowane zostaną w Berlinie projekty na sezon wiosna-lato 2011.

Promując imprezę, na potrzeby kampanii reklamowej Milla Jovovich dała się sfotografować w towarzystwie pięknego Mercedesa E Cabrio. Autor zdjęć – Miles Aldridge’a, pokazał piękną, pewną siebie kobietę, ubraną w odważną sukienkę (oczywiście patrząc na długość mini i kształt bombki – najmodniejszą) i równie piękny samochód, ale również (na co zwraca się chyba największą uwagę) niezwykłe nakrycie głowy, które powstało aż z 300 farbowanych piór. Oryginalny kapelusz przyćmiewa urodę Milli, zasłania piękną sylwetkę Mercedesa i pokazuje, że choć moda i samochody mogą żyć w symbiozie to jednak czasem trzeba skupić uwagę na jedym z nich. Komunikat zdjęcia jest prosty: w przypadku Mercedes Benz Fashion to moda gra pierwsze skrzypce!

Najnowsze

IX Zlot Zabytkowych Mercedesów

Uwielbiasz piękne, zabytkowe Mercedesy, połyskujące chromy, wypucowane lakiery i wspaniałą atmosferę motoryzacji sprzed lat? Staw się w dniach 10 - 13 czerwca w rejonach Kudowy Zdrój, gdzie odbędzie się kolejny Zlot Zabytkowych Mercedesów.

Piękne kobiety w retro Mercedesie i strojach z epoki. Będzie na co popatrzeć!
fot. z archiwum Weroniki Morisson

Termin zlotu został przesunięty o 2 tygodnie ze względu na powódź. Zatem zamiast 27-30 maja odbędezie się 10-13 czerwca. Program zlotu obejmuje pokaz elegancji w Kudowskim Parku Zdrojowym. Podczas pokazów prezentowane będą wszystkie załogi biorące udział z zlocie, piękne pojazdy Mercedes-Benz wyprodukowane do roku 1985, ale też najnowsze modele marki ze Stuttgartu. 

W imprezie weźmie udział około 100 załóg polskich i międzynarodowych w unikatowych, zabytkowych samochodach. Będzie je można oglądać już podczas piątkowego Rajdu Gwiazdy w Polanicy Zdroju.

Chętni do wzięcia udziału w zlocie mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje na stronie Klubu Zabytkowych Mercedesów http://www.polska.mercedes-benz-clubs.com.

Koszt udziału to 1000 zł od załogi dwuosobowej. 

Weronika Morisson

Plan imprezy:
Czwartek, 10 czerwca 2010 r.  
19:30 Biesiada z Mercedesem – Pijalnia Wód – Park Zdrojowy
19:00 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)

Piątek, 11 czerwca 2010 r.
06:00 – 10:00 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)
10:00 – 11:30 Start Rajdu Gwiazdy – Park Zdrojowy
ok.10.30 – Rynek w Radkowie – PKP 
14:00 – 15:30 Obiad – Polanica Zdrój – Wielka Pieniawa
16:00 – 17:30 Meta Rajdu Gwiazdy – Park Zdrojowy
19:00 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)
19:30 Wieczór Kudowski – Park Zdrojowy- Pijalnia Wód

Sobota, 12 czerwca 2010 r.
06:00 – 09:00 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)
10:30 Wyjazd z parkingu do Parku Zdrojowego
12:00 – 14:00 Konkurs Elegancji w Kudowskim Parku Zdrojowym
12:00 – 17:00 Obiad w restauracji Zdrojowa ul. Słoneczna 1
17:00 – 19:30 Loty balonem (uzależnione od warunków pogodowych, zgłoszenia w biurze Zlotu)
19:30 Bal Komandorski – część I
Koncert w Teatrze Zdrojowym
Magdalena Idzik (sopran) i Dariusz Stachura (tenor)
Wręczenie Pucharów
21:00 Bal Komandorski – część II
Kolacja – Park Zdrojowy – Pijalnia Wód 

Najnowsze

2 motocykle = 1 samochód

Dwa motocykle tej samej marki i tego samego modelu można połączyć uzyskując jeden samochód. Wydaje się nierealne? Już wkrótce będzie to możliwe!

To nie jest piękny samochód, ale jest praktyczny.
fot. Ramesh Gound

To dzieło nigdy by nie powstało gdyby nie… Renault. To Renault Design India jest sponsorem Ramesh’a Gound – designera, który na potrzeby Narodowego Instytutu Desingu w Ahmedabad India stworzył ten niezwykły miks samochodowy.

Jego innowacyjność polega na połączeniu dwóch motocykli w jeden pojazd. Motocykle muszą być tego samego modelu i być zaopatrzone w element łączący je oraz specjalną maskę zbudowaną z elastycznego, ale i niezwykle twardego materiału – D30. Ciekawą cechą D30 jest jego zachowanie się podczas różnych stylów jazdy. W czasie ruchu jednostajnego molekuły są elastyczne i ruchome, ale gdy następuje gwałtowne przyspieszenie blokują się i zwiększają twardość, wytrzymałość materiału.

Co dzieje się po rozłączeniu pojazdów? Mamy dwa oddzielne motocykle. Ciekawe? My jeszcze takiego 2 w 1 nie widziałyśmy, ale to ciekawe rozwiązanie dla kochających motocykle par. Każdy z nich ma własny środek transportu, by przy wspólnej wycieczce na weekend stworzyć z nich jeden samochód. Co za kompromis!

Najnowsze

Kubica na codzień w Nissanie GT-R

Czym jeździ Robert Kubica, gdy wysiada ze swojego szybkiego bolidu? Trochę wolniejszym, ale jednak mocno sportowym Nissanem. Zastanawiacie się dlaczego nie Renault?

fot. Nissan/Renault

Jest najbardziej znanym polskim kierowcą i mistrzem nieznanych przeciętnemu Polakowi szybkości. Gdy zasiada za kierownicą swojego oznakowanego żółto-czarnymi barwami producenta – bolidu R30 Renault, każdy zazdrości mu niepowtarzalnych wrażeń i niesamowitego samochodu. Czym jednak na codzień jeździ Robert Kubica? Zdolny Polak przesiadł się właśnie do nowej zabawki!

Dziś – choć Robert Kubica jeździ Nissanem – to żaden nieprzyjacielski gest wobec sponsora – a coś zupełnie normalnego!

W czerwcu 1999 roku Nissan i Renault zawarli przecież porozumienie w sprawie ścisłej współpracy obu marek. Mimo upływu lat, ta współpraca kwitnie, a wyjeżdżając za granicę, można znaleźć znane nam z polskiego rynku Renault oznakowane logo Nissana.

Kubica może w swoim garażu postawić teraz wartego około 400 tysięcy białego Nissana GT-R. Auto ma 480 koni mechanicznych i przyspiesza do setki w 3,6 sekundy – nadal wolno, jak na możliwości bolidu. Nowa zabawka to efekt przystąpienia do francuskiego klubu Nissan-Elite. Ciekawe czy jest w nim już jakiś innny kierowca F1?

 

 

Najnowsze

Skoda z myślą o niepełnosprawnych

Start 2 - inicjatywa Skoda Auto Polska i Sportowego Stowarzyszenia Inwalidów Start to szansa dla osób niepełnosprawnych na lepsze życie, w którym stają się bardziej mobilni.

fot. Skoda

Chętnie piszemy o inicjatywach, które bliskie są ludziom i ułatwiają im życie. Dlatego nie mogłoby zabraknąć u nas informacji o najnowszych dokonaniach Skody. Wczoraj, a więc 24 maja rozpoczęła się kolejna tura L-Driving – szkoleń przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Przeznaczone dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu kursy, mają pomóc w zdobyciu upragnionego prawo jazdy. Partnerem akcji jest Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów Start, które cały rok prowadzi rekrutację chętnych na szkolenia. Warto wspomnieć, że w całości są one dofinansowywane z PFRON.

Kursy „na prawo” trwają 2 tygodnie i składają się standardowo z 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin jazd. Kursanci, swoje pierwsze szlify zdobywać będą po zajęciu miejsca za kierownicą specjalnie przystosowanych Fabii. Nietypowość szkolenia polega na jego charakterze: obozu sportowego – instruktorzy są 24 godziny na dobę do dyspozycji swoich uczniów, a tym samym ich bardzo dobre przygotowanie mocno zawyża statystyki zdawalności. Już 70% osób zdaje egzamin przy pierwszym podejściu!

Dotychczas w szkoleniach L-Driving wzięło udział kilkudziesięciu niepełnosprawnych, a ich liczba na pewno będzie rosnąć. Ambicją Skody jest wsparcie aspiracji młodych ludzi dotkniętychy przez los i tych, którym wydawało się, że życie nie ma już przed nimi żadnych perspektyw. Tymczasem z prawem jazdy w kieszeni zwiększa się ich mobilność i życie nabiera nowych barw. Czyżby to rodzaj najlepszej kuracji?

Na koniec dobra wiadomość – w ofercie Skody znalazła się też promocja skierowana dla osób niepełnosprawnych. Klienci, którzy ukończyli kurs L-Driving, zdali na prawo jazdy lub mają posiadają dokument poświadczający dofinansowanie PFRON na zakup urządzeń, mogą kupić Skodę ze specjalnym rabatem. Specjalna promocja dotyczy też modeli z automatyczną skrzynią DSG.

 

Najnowsze