Mercedes Klasy S ściąga dach

Po 40 latach oczekiwań Mercedes Klasy S znów będzie dostępny jako kabriolet. Koncern ze Stuttgartu zaprezentował właśnie pierwsze zdjęcia modelu, który pojawi się za kilkanaście dni we Frankfurcie.

Mercedes określa go mianem „najpiękniejszej i najbardziej ekskluzywnej Klasy S wszechczasów”. Auto powstało na bazie Mercedesa Klasy S Coupe, który wcześniej był znany pod nazwą CL. 

Auto zostało wyposażone w składany dach, na który składają się trzy warstwy materiału z wyciszeniem w kolorach czarnym, granatowym, beżowym oraz ciemno-czerwonym. Materiałowy dach może się składać w ciągu 20 sekund, przy prędkości do 60 km/h.

We wnętrzu nie zabraknie ekskluzywnych materiałów, ale jednym z ciekawych rozwiązań jest system Thermotronic, który zapewni komfortowe warunki pasażerom bez względu na to, czy dach jest złożony lub rozłożony. Klienci będą mogli zamawiać specjalny pakiet wyposażenia w skład którego będą wchodzić podgrzewane fotele, podłokietnik oraz kierownica. System Air-Balance będzie zapewniał świeży zapach w kabinie w jednej z kilku nut zapachowych. Nad komfortem pasażerów zadbają systemy takie jak Airscap (chroniący przed wiatrem) oraz Airscarf (ogrzewający szyję).

Mercedes Klasy S Cabrio będzie dostępny w podstawowej wersji S500 z silnikiem V8 o pojemności 4,7 litra. Moc maksymalna tej jednostki to 455 KM, a maksymalny moment obrotowy to 700 Nm. W ofercie znajdą się także wersje S63 AMG wyposażone w silnik V8 o pojemności 5,5 litra. W tej wersji kabriolet oferuje 585 KM oraz 900 Nm. W opcji dostępny będzie także wariant z napędem 4MATIC.

Zamówienia na Klasę S Cabrio rozpoczną się już w grudniu. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero na wiosnę 2016 roku.

Audi Q5 Sportback

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze