Mercedes Klasa X – luksusowy pickup

Mercedes zaprezentował wczoraj swojego pierwszego pickupa. Koncepcyjna Klasa X otrzyma w wersji produkcyjnej nazwę GLT. Pod trójramienną gwiazdą ukrywa się technologia z Nissana Navary.

Na razie mamy do czynienia z wersją koncepcyjną, ale wersja produkcyjna ma być luksusowa i pakowna. W końcu to pickup, ale przeznaczy do przewożenia sprzętów sportowych zamiast worków z cementem. Podczas prezentacji w Sztokholmie pokazano dwa koncepty. 

Pierwszy to Stylish Explorer. Jest to pickup premium ze sportową duszą. Auto ma srebrne nadwozie, 22-calowe felgi, agresywny wygląd oraz bogate wyposażenie. We wnętrzu pojawiła się skóra Nappa, szczotkowane aluminium i prawdziwe drewno. Drugi samochód to Powerful Adventurer. To z kolei pickup do zadań specjalnych i ciężkiej pracy, w którym nacisk położono na właściwości terenowe, ładowność (1,1 tony) oraz możliwość holowania przyczepy o masie nawet 3,5 tony. Auto jest podwyższone, ma większe koła i terenowe opony.

Oba koncepty wyposażono w system 4Matic, a pod maską pracuje wysokoprężny silnik V6. Pod maską pojawi się także 2,3-litrowy czterocylindrowiec o mocy 187 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Produkcja ruszy w przyszłym roku, ale pierwsze egzemplarze pojawią się pod koniec roku. Auto będzie montowane w fabryce Nissana w Barcelonie. W tej chwili powstają tam takie modele jak Nissan Navara i Renault Alaskan. Wersja przeznaczona dla Ameryki Południowej będzie powstawać od 2018 roku w Argentynie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze