Karolina Chojnacka

Mercedes Concept EQT – elektryczny kombivan. Kiedy koncept stanie się rzeczywistością?

Mercedes Concept EQT to Mercedes-Benz Klasa T w 100% elektrycznym wydaniu. Zbliżony do wersji seryjnej pojazd koncepcyjny łączy w sobie dużą i wielofunkcyjną przestrzeń dla maksymalnie siedmiu pasażerów oraz obszerny bagażnik z typowym dla Mercedesa atrakcyjnym designem.

Mercedes-Benz Vans przekłada formułę, która przyniosła sukces Klasie V, na kompaktowy format, wprowadzając nową jakość premium do segmentu małych vanów. Mercedes Concept EQT ma łączyć najwyższy komfort i bezkompromisową funkcjonalność z przyjemnością jazdy samochodem elektrycznym. Został stworzony z myślą o rodzinach, które lubią aktywnie spędzać wolny czas i potrzebują dużo miejsca oraz maksymalnej funkcjonalności bez rezygnacji z komfortu.

Mercedes-EQ Concept EQT
Mercedes-EQ Concept EQT, fot. materiały prasowe / Mercedes

Elegancka sylwetka pojazdu, przypominająca z profilu butelkę rozszerzającą się od przodu do tyłu, sprawia, że pojazd wydaje się dłuższy. Stromo zakończony tył z wygodną, pionową klapą i oknem zapewnia całkiem przestronną przestrzeń ładunkową.

Mercedes-EQ Concept EQT
Mercedes-EQ Concept EQT, fot. materiały prasowe / Mercedes

Concept EQT jest natychmiast rozpoznawalny jako członek elektrycznej rodziny Mercedes-EQ. Muskularna sylwetka i efektowne nadkola podkreślają moc i wygląd pojazdu. Charakterystyczny czarny panel z reflektorami LED łagodnie opływa maskę, na której lśni charakterystyczna gwiazda. Trójramienne gwiazdy różnej wielkości z efektem 3D połyskują w całym pojeździe: począwszy od przedniej maski poprzez 21-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich z błyszczącym wykończeniem, aż po panoramiczny dach i elektryczny longboard z tyłu. Dodatkowo przednie reflektory LED łączy z tylnymi lampami LED listwa świetlna. W połączeniu z błyszczącą czernią lakieru tworzy to wyjątkowo ciekawy kontrast estetyczny.

Mercedes-EQ Concept EQT
Mercedes-EQ Concept EQT, fot. materiały prasowe / Mercedes

W środku Concept EQT jest równie stylowy. Charakteryzuje się eleganckim kontrastem czerni i bieli. Siedzenia są pokryte białą skórą nappa; aplikacje z plecionej skóry na środkowej części siedzenia są wykonane ze skóry pochodzącej z recyklingu. Najbardziej wzrok przykuwa deska rozdzielcza, jej górna część ma kształt profilu skrzydła i łączy się z zestawem wskaźników, nad którym znajduje się praktyczny półzamknięty schowek, zapewniający łatwy dostęp do ważnych akcesoriów lub dokumentów. Okrągłe wloty powietrza w błyszczącej czerni, ocynkowane elementy ozdobne oraz wielofunkcyjna kierownica z przyciskami Touch Control podkreślają nowoczesny wygląd wnętrza.

Mercedes-EQ Concept EQT
Mercedes-EQ Concept EQT, fot. materiały prasowe / Mercedes

Concept EQT ma długość 4945 mm, szerokość 1863 mm i wysokość 1826 mm. Samochód jest wyposażony w przesuwne drzwi po obu stronach kabiny z wyjątkowo dużym wejściem, dzięki czemu będzie można bez problemu dostać się do obu pełnowymiarowych pojedynczych foteli w trzecim rzędzie. W drugim rzędzie siedzeń można zamontować trzy foteliki dziecięce obok siebie. Jeśli potrzeba więcej miejsca, siedzenia trzeciego rzędu można całkowicie złożyć lub wyjąć, pozostawiając wystarczającą ilość miejsca na wózek dziecięcy, transporter dla psa lub sprzęt rekreacyjny.

Nowa Klasa T, która zostanie wprowadzona na rynek w 2022 roku, uzupełnia portfolio Mercedes-Benz Vans w segmencie małych samochodów dostawczych. Elektryczna wersja Klasy T, pojazdu dla klientów prywatnych, pojawi się w późniejszym terminie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze