Mercedes-AMG SL 43 – czterocylindrowy silnik i potężna moc. Bazowe wydanie nikogo nie rozczaruje

Mercedes-AMG SL będzie dostępny w nowej, bazowej wersji silnikowej. W wersji AMG SL 43 pod maskę trafi dwulitrowy, czterocylindrowy silnik, którego moc z pewnością nikogo nie rozczaruje.

Gama Mercedesa-AMG SL oficjalnie rozszerza się o wydanie 43, które zdecydowanie różni się od wyżej pozycjonowanych wariantów.

Mercedes-AMG SL 43
Mercedes-AMG SL 43, fot. materiały prasowe / Mercedes

Mercedesa-AMG SL 43 rozpoznamy między innymi po okrągłych końcówkach wydechu czy standardowych, 19-calowych felgach. I choć będzie on pełnił rolę wersji bazowej, to już w standardzie będzie oferował kierowcy aktywne zawieszenie AMG RIDE Control oraz system wyboru trybów jazdy AMG DYNAMIC SELECT. Chętni mogą też zdecydować się na opcjonalny pakiet AMG DYNAMIC PLUS, w skład którego wchodzi między innymi obniżony prześwit, zmienione mocowania silnika, elektronicznie sterowany dyferencjał czy żółte zaciski hamulców.

Mercedes-AMG SL 43 – silnik i osiągi

Pod maską Mercedesa-AMG SL skrywa się dwulitrowy, czterocylindrowy silnik wspierany systemem miękkiej hybrydy i elektryczną turbosprężarką. Jednostka generuje 381 KM mocy i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a dzięki technologii mild hybrid EQ Boost chwilowo może to być nawet 395 KM.

Mercedes-AMG SL 43
Mercedes-AMG SL 43, fot. materiały prasowe / Mercedes

Warto wspomnieć, że sterowaną elektrycznie turbosprężarkę zamontowaną w układzie wydechowym. To pierwsze takie urządzenie w samochodzie seryjnym, a jego największym atutem ma być błyskawiczna reakcja na gaz.

Rozwiązanie to wywodzi się z Formuły 1, a polega na tym, że silnik elektryczny o grubości zaledwie 4 cm jest zamontowany bezpośrednio na wale turbosprężarki, między wirnikami turbiny i sprężarki. Jego zadaniem jest rozpędzanie wirnika sprężarki zanim zrobi to strumień spalin.

Mercedes-AMG SL 43
Mercedes-AMG SL 43, fot. materiały prasowe / Mercedes

Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 275 km/h. Całkiem imponująco, jak na luksusowego roadstera, prezentuje się też spalanie — od 8,9 do 9,4 litra na 100 km zgodnie z cyklem WLTP.

Mercedes-AMG SL 43 – cena

Ceny bazowej wersji Mercedesa-AMG SL nie zostały jeszcze ujawnione.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze