Mercedes AMG przejmuje 25% udziałów w MV Augusta

31 października 2014
Pojawiające się od jakiegoś czasu pogłoski o współpracy legendarnej niemieckiej marki samochodowej z włoskim producentem motocykli zostały dziś potwierdzone.

Daimler AG wydał właśnie oświadczenie, w którym ogłosił warunki umowy zawartej między swoją spółką-córką Mercedes AMG a włoską firmą MV Augusta. Długoterminowa współpraca dotyczyć ma głównie sprzedaży i marketingu. Mercedes stał się właścicielem 25% udziałów we włoskiej firmie. Niemcy będą też mogli wprowadzić swojego przedstawiciela do Rady Nadzorczej włoskiej spółki.

Władze Mercedesa podkreślają, że od dawna chciały zainwestować w motocyklowy segment rynku, a Augusta jest marką równie renomowaną, co niemiecki brand, i w związku z tym współpraca tego typu powinna przynieść wymierne owoce w postaci zwiększonych zysków. Niewątpliwie włoski producent będzie mógł skorzystać z rozwiniętej sieci sprzedaży Mercedesa oraz z zaplecza serwisowego i montażowego oferowanego przez Niemców.

Przy okazji przedstawiciele MV Augusta zapowiedzieli premierę dwóch nowych modeli na zbliżających się targach EICMA - będą to motocykle Stradale 800 i Turismo Veloce 800 (które dołączą do zapowiedzianych już wcześniej MV Augusta Brutale 800 i Dragster 800).

Mercedes AMG i MV Augusta od teraz razem.

fot. Mercedes

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!