Melissa Paris coraz bliżej Moto2 – wystartuje w FIM CEV Superstock 600

Melissa Paris wystartuje w 2014 roku w zespole Stratos Racing Team w zawodach FIM CEV Superstock 600.

Melissa Paris

Pochodząca z Kalifornii w USA zawodniczka, Melissa Paris, która do tej pory startowała głównie w amerykańskiej serii wyścigowej AMA Pro Racing Championship, będzie rywalizować również w FIM CEV Superstock 600 (rozgrywane wraz z Moto2) na Kawasaki ZX6-R.

Melisa Paris, od dnia swojego debiutu w AMA w 2009 roku osiągnęła już bardzo wiele. Była pierwszą kobietą, która startowała w wyścigu World Supersport (Miller Motorsports Park, 2009), testowała motocykl Yamaha M1 Moto GP (Walencja, 2011), a w 2013 roku uplasowała się w pierwszej dziesiątce w prestiżowym wyścigu Daytona 200.

Melissa wkroczyła do motocyklowego sportu całkiem niedawno, ale jest zawodniczką ambitną, która chętnie bierze udział w nowych wyzwaniach, aby nieustannie doskonalić swoje umiejętności i dodatkowo prezentować je podczas dużych międzynarodowych imprez. Z pewnością będzie tak i we właśnie rozpoczynającym się sezonie 2014, w którym hiszpańska seria zawodów Spanish Roadracing Championship przechodzi pod skrzydła Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM z założeniem, że tegoroczna edycja będzie miała bardziej otwarty charakter. Mistrzostwa rozegrają się podczas siedmiu wybranych weekendów (ośmiu z klasą Moto3), a rywalizacja każdej klasy rozstrzygać się będzie w trakcie 10 wyścigów. W Hiszpanii zobaczymy także Melissę Paris.

Paris miała już okazję, aby się sprawdzić na hiszpańskim torze – podczas ubiegłorocznego organizowanego przez FIM obozu treningowego dla kobiet w Albacete (pisałyśmy o nim tutaj), który odbywał się równolegle z Mistrzostwami Europy. Własnie wtedy zespół Stratos Racing Team znalazł się w czołówce w kategorii Superstock 600, wygrywając rywalizację na motocyklu Kawasaki ZX6-R, czyli na takiej samej maszynie, na której niebawem będzie startować Melissa.

– Jestem bardzo podekscytowana tą nową przygodą, która na mnie czeka. Ściganie się w Mistrzostwach Hiszpanii to świetna okazja, aby podkręcić mój poziom. Czuję się zaszczycona, że mogę startować w ekipie, która ma za sobą tak wiele sukcesów. Dziękuję teamowi Stratos, dziękuję też Women’s Sport Foundation za stworzenie mi takiej możliwości. Jestem również bardzo wdzięczna Joe Rocket’owi oraz wszystkim moim sponsorom, którzy nieprzerwanie mnie wspierają!

O dziewczynie z Kalifornii z pewnością napiszemy jeszcze nie raz. Jak jeździ na torze – zobaczysz na poniższym filmie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze