Melissa Debackere zamienia WRC na Citroena DS3

Melissa Debackere na sezon 2012 zaopatrzyła się w nową, rajdową broń - Citroena DS3 R3T kupionego w grudniu od Automeca - francuskiego zespołu Philippe Bugalskiego. Ta zdolna zawodniczka ma w planie pełen cykl asfaltowych mistrzostw Francji, Rajd Ypres i być może - dwie rundy WRC w Niemczech i Francji.

 

Melissa Debackere
fot. materiały prasowe

– Nie interesuje mnie cykl Citroën Trophy, ponieważ jest on częściowo po szutrze, a mamy na tyle ograniczony budżet, że wystartuję jedynie w asfaltowych rajdach. Zadanie na ten sezon jest  trudne, mimo, że startowałam już we Francji. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę potrzebować 3-4 rajdów, by dopracować ustawienia rajdówki i lepiej ją poznać. To będzie sezon skoncentrowany na nauce i zdobywaniu kolejnych doświadczeń – mówi Melissa.

Belgijska zawodniczka ma także słabość do rallycrossu, więc jeżeli terminy eliminacji RC nie będą kolidowały z rajdami – to wystartuje także i tam. Do dyspozycji będzie miała Skodę Fabia o mocy 520 KM, która jest teraz w rękach Jochen Coox.

 

fot. materiały prasowe

Melissa urodziła się w 1984 roku w Belgii, a pierwsze kroki w sportach motorowych stawiała na torze w wieku 16 lat. O rozwój jej kariery dba ojciec – Henry Debackere związany ze sportami motorowymi i właściciel zespołu ASD. Pierwsze oesy Melissa pokonywała Citroenem Saxo, a w 2004 przesiadła się już do Toyoty Celica 4WD, a następnie GT4. Udało jej się zdobyć mistrzostwo w swojej klasie i 3-cie miejsce w klasyfikacji mistrzostw Belgii. W roku 2006 łączyła starty we Francji i Belgii, a w 2007 startowała Lancerem Evo IX i Corollą WRC.

Przełom nastąpił w roku 2008, bo wtedy popularność tej zawodniczki w Belgii osiągnęła punkt kulminacyjny – ostatnia runda mistrzostw Belgii miała rozstrzygnąć o tym, czy Melissa zostanie mistrzem kraju! Niestety zawodniczka musiała zadowolić się tytułem vicemistrzowskim, a rok później 3-cim miejscem na podium mistrzostw, ale miała możliwość startowania w Peugeocie 207 S2000. Kolejne lata to starty w Subaru Imprezie STI, powrót do Corolli WRC, a na koniec także rajdy w Focusie WRC i zbieranie budżetu na własną rajdówkę. Na prawym fotelu towarzyszyla jej Cindy Cokelaere.

 

fot. materiały prasowe

Onboard z sezonu 2011 – Melissa Debackere i Cindy Cokelaere w Subaru Impreza STI S12

Sezon 2012 w topowej rajdówce Citroenie DS3 R3T może przynieść Melissie Debackere wiele niespodzianek, mamy nadzieję, że tylko pozytywnych!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze