Meghan Rutledge: zbyt szybka, zbyt pewna

Jak mawiają: nie chwal dnia przed zachodem słońca. Można do tego dodać – nie świętuj zwycięstwa, nim faktycznie nie staniesz na podium. Boleśnie się o tym przekonała Meghan Rutledge.

Meghan może się połączyć w bólu z Ricardo Russo, który niegdyś odtrąbił zwycięstwo, nie zauważając, że zostało mu jeszcze jedno okrążenie do końca. Działo się to na mistrzostwach Włoch w Mugello, o czym nie omieszkałyśmy napisać tutaj.

Meghan Rutledge
fot. supercross.com

17-letnia mistrzyni motocrossu z Australii popełniła podobny błąd. Podczas Women’s Moto-X race w Los Angeles, które miało miejsce w miniony weekend, podniosła zaciśnięta pięść w zwycięskim geście, pewna, że nikt i nic nie odbierze jej wygranej. I cóż, ten gest wystarczył, by straciła równowagę i upadła – podobnie jak Russo, mając jeszcze w perspektywie jedno okrążenie. I chociaż z prawdziwą wolą walki podniosła się i ruszyła do ponownego ataku, ta przedwczesna radość odebrała jej pozornie gwarantowany złoty medal.

Ubolewanie i szok komentatorów można usłyszeć na filmie. Nic dziwnego, że młodziutka zawodniczka nie była w stanie opanować łez! Tymczasem dla Vicki Golden ten lapsus okazał się, nomen omen, złotą okazją.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze