
McLaren wykupi większość udziałów w zespole IndyCar
McLaren wykupi 75% udziałów w Arrow McLaren SP - zespołu IndyCar Series. Brytyjska marka zaznacza w ten sposób swoje zaangażowanie w wyścigi IndyCar.
W 2001 roku Samuel Schmidt, kierowca wyścigowy z Lincoln, zainspirowany spotkaniem z Sir Frankiem Williamsem, założył zespół Sam Schmidt Motorsports. W 2013 roku jest jego wspólnikiem został Ric Peterson, kanadyjski biznesman. Przed sezonem 2020 do tej dwójki dołączył jako partner McLaren. I choć zespół zmienił nazwę na Arrow McLaren SP, brytyjski producent supersamochodów nie posiadał w ekipie żadnych udziałów. To się jednak zmienia.
McLaren poinformował, że wykupi 75% udziałów w Arrow McLaren SP. Szef McLaren Racing, Zac Brown, powiedział:
W mocny sposób sygnalizujemy nasze długoterminowe zaangażowanie w IndyCar zarówno jako serię wyścigową oraz platformę marketingową dla McLaren Racing oraz naszych sponsorów. Chciałbym złożyć hołd wobec Sama Schmidta i Rica Petersona, którzy ze wsparciem Arrow Electronics zbudowali potężny zespół, który będziemy rozwijać, aby spełnić nasze ambicje o regularnej walce o zwycięstwa, wygrane w Indianapolis 500 oraz tytuły mistrzowskie.
Samuel Schmidt i Ric Peterson obejmą stanowiska w nowej radzie nadzorczej, w której zasiądą także trzy osoby z ramienia McLarena, a której przewodniczyć będzie Brown. Prezydent zespołu Taylor Kiel nadal będzie odpowiedzialny za prowadzenie ekipy, raportując bezpośrednio o swoich działaniach radzie nadzorczej. Pato O’Ward i Felix Rosenqvist powinni pozostać w składzie zespołu na sezon 2022. Ekipa rozważa także możliwość wystawiania trzeciej Dallary.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart